Reklama:


Co z biomasą przy ul. Królowej Jadwigi?

Co z biomasą przy ul. Królowej Jadwigi?
Wywóz składowiska biomasy z ul. Królowej Jadwigi. Fotografia wykonana 7 październikafot.: Marcin Śliwa

Jak wynika z przesłanego przez spółkę CEZ oświadczenia, składowisko biomasy zlokalizowane przy ul. Królowej Jadwigi zostało całkowicie usunięte.

Spółka informuje, że zgodnie z deklaracją złożoną 19 sierpnia br. podczas spotkania członków zarządu CEZ Chorzów z prezydentem Chorzowa, całkowicie został usunięty zapas paliwa biomasowego składowanego luzem przy ul. Królowej Jadwigi w Chorzowie.

Wynika z tego, że 14 października br. spółka zrealizowała II etap harmonogramu przyjętego i przedstawionego władzom miasta Chorzowa.

– Spółka pragnie przypomnieć, że we wrześniu br., w ramach zrealizowanego I etapu harmonogramu, całkowicie usunęła zapasy biomasy składowanej luzem z byłych i obecnych terenów Zakładów Azotowych w Chorzowie (w rejonie ul. Narutowicza i ul. Maciejkowickiej). W ramach działań wywieziony został cały zapas biomasy magazynowanej luzem w formie peletu z łuski słonecznika – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Sebastiana Włodarskiego, rzecznika CEZ Chorzów SA.

Jak czytamy w komunikacie, działania doprowadziły do całkowitego wyeliminowania magazynowania luzem paliw biomasowych z wyjątkiem terenu instalacji elektrociepłowni CEZ Chorzów.

Spółka wykonała już część prac zaplanowanych w ramach III etapu planu. Z byłych i obecnych terenów Zakładów Azotowych w Chorzowie (rejon ul. Narutowicza i ul. Maciejkowickiej) została usunięta biomasa magazynowana w betonowych boksach. Zaplanowane na dzień 31 października br. usunięcie biomasy magazynowanej w opakowaniach typu „big bag” jest ostatnim etapem przyjętego planu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości