ChLF. Pierwsza strata mistrza

ChLF. Pierwsza strata mistrza

Irex Gaz zremisował z Silesią, a mimo to objął prowadzenie w tabeli. Mecz FizjoFactory – Bryka, zweryfikowany jako walkower, jednak dojdzie do skutku.

I LIGA: W trzeciej kolejce fotel lidera stracił Klimzowiec, który przegrał z Bryką 1:2. Na pierwsze miejsce awansował Irex Gaz, ale zespół ten nie może być w pełni zadowolony. Po dwóch zwycięstwach został zatrzymany przez Silesię Antmar (1:1), która w tym sezonie jeszcze nie przegrała.

FizjoFactory okazało się minimalnie lepsze od Victorii Klimzowiec, nie otwiera jednak tabeli z kompletem 9 punktów. Wicemistrzowie Chorzowa zgodzili się bowiem na rozegranie meczu 1. kolejki z Bryką, który nie doszedł do skutku 4 października i początkowo został zweryfikowany jako walkower (szczegóły tutaj>>). Nowy termin nie został ustalony, ale najprawdopodobniej drużyny spotkają się na początku grudnia.

Przed tygodniem pisaliśmy: Mateco nie może odpalić. W niedzielę odpaliło! Po wysokiej wygranej z ZPM Kuś opuściło strefę spadkową. Podobnie jak AC Hilda, która zainkasowała trzy punkty, pokonując Dam Pack Kalimex.

3. kolejka
ZPM Kuś – Mateco 3:8

Kowalski, Niśkiewicz, Skok – Wolniewicz 2, Dudziński, Kasperek, K. Skorupa, D. Skorupa, M. Tkacz, Tukaj;
FizjoFactory – Victoria Klimzowiec 3:2
Mania 2, Ogórek – Kłosek, A. Winciersz;
Klimzowiec – Bryka 1:2
Pleszak – Cuber, Grosicki;
Silesia Antmar – Irex Gaz 1:1
Kujawa – M. Grzywa;
Dam Pack Kalimex – AC Hilda 2:5
Baran, Tkocz – Petrus 2, Koniarek, Bartłomiejczyk, Zając.
Autor Team – Zotex Thunder mecz przełożony.

Tabela: Irex Gaz 7 pkt. (3 mecze), Klimzowiec 6 (3), FizjoFactory 6 (2), Silesia Antmar 5 (3), Bryka 4 (2), ZPM Kuś 4 (3), Victoria Klimzowiec 3 (3), Autor Team 3 (2), AC Hilda 3 (3), Mateco 3 (3), Dam Pack Kalimex 1 (3), Zotex Thunder 0 (2).

II LIGA: Zanosi się na ciekawy i wyrównany sezon, skoro już po trzech kolejkach nie ma zespołu, który miałby na koncie maksymalną zdobycz punktową. WSD po dwóch zwycięstwach zremisował z Tajfunem. Lider o punkt wyprzedza Stokson, który pokonał 3:2 Orange. Jedyną drużyną, która nie zdołała jeszcze zapunktować, jest Siekiera Piła.

3. kolejka
WSD – Tajfun 4:4

S. Grzebieniowski 2, Ciuraj, Skiba – Morawin 2, Świerk 2;
Koreja.pl – Siekiera Piła 5:3
Mazurek 2, Kałkus, Kempka, Langer – Cybułka, Liksza, Żora;
Tele-Nat&Milon – Contra 0:3
Swatek 2, Szrama;
Orange – Stokson 2:3
Jamroz, Lenert – Baic 2, K. Kolebski.

Tabela: WSD 7 pkt., Stokson 6, Tajfun 5, Contra 4, Koreja.pl 4, Orange 4, Tele-Nat&Milon 3, Siekiera Piła 0.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa