Spacer śladami muzycznej historii miasta

Spacer śladami muzycznej historii miasta

Przed nami pierwszy spacer historyczny „Z kronik chorzowskiej tożsamości” prowadzony przez Muzeum w Chorzowie, który odbędzie się w sobotę 24 października. Osoby biorące udział w spotkaniu poznają muzyczne tradycje miasta.

Chorzów to miasto bogate w muzyczne tradycje i odniesienia, a w jego życiu kulturalnym muzyka ma ciągle szczególne miejsce. Poza prelekcjami w wielu przesiąkniętych muzyką miejscach odbędą się również multimedialne przystanki m.in.: w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu oraz w Grubie Bluesa. Dzięki temu, osoby uczestniczące w wydarzeniu będą mogły usłyszeć wiadomości dotyczące życia i twórczości muzyków oraz zasmakować muzycznego klimatu przeszłości.

– W czasie spaceru będą mogli Państwo zapoznać się z tradycjami muzycznymi miasta oraz bogactwem biografii, muzycznych wydarzeń czy miejsc muzyką naznaczonych. W trzech przystankach multimedialnych zaprezentujemy płyty, książki i wydawnictwa prasowe, które stanowią świadectwo żywotności kultury muzycznej Chorzowa – zapowiada Muzeum w Chorzowie.

Spacer rozpocznie się w sobotę 24 października o godzinie 13:00 obok pomnika F. Chopina przy ul. Dąbrowskiego w pobliżu Szkoły Muzycznej i LO im J.Słowackiego. Przez miejsca związane z muzyką zgromadzonych poprowadzi dr Jacek Kurek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy kierować na adres: muzeumzapisy@gmail.com. W razie pytań można również dzwonić pod numer 32 241 31 04 wew. 105 lub pisać na adres p.zajac@muzeum.chorzow.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa