Reklama:


Wykonają skomplikowane zabiegi. Dar chorzowskiej fundacji

Wykonają skomplikowane zabiegi. Dar chorzowskiej fundacji

Chorzowska Fundacja Afriquia od dwóch wspiera opiekę zdrowotną w Rwandzie i prowadzi wymianę naukową z tamtejszymi lekarzami. Sukcesem zakończył się kolejny projekt – do szpitala dziecięcego w Rilimie trafił stół operacyjny.

– Dzięki Waszym wpłatom udało się zakupić i przekazać stół operacyjny do Szpitala dziecięcego w Rilimie – relacjonuje Fundacja Afriquia.

Najnowszy dar był możliwy dzięki pomocy Wielkopostnej Akcji Charytatywnej zainicjowanej przez Ojca Adama Szustaka, który już wcześniej wspierał działania fundacji Afriquia. Fundacja MALAK przekazała chorzowianom brakujące fundusze na zakup nowoczesnego ortopedycznego stołu operacyjnego firmy Famed Żywiec.

Dzięki niemu rwandyjscy lekarze będą mogli na miejscu pomagać większej liczbie dzieci, nawet przy skomplikowanych operacjach i rzadziej będą potrzebne kosztowne wyjazdy do Europy, jak miało to miejsce w przypadku dobrze znanej w Chorzowie Seraphine.

W połowie października nowy sprzęt trafił do szpitala dziecięcego w Rilimie, a rwandyjscy i polscy lekarze już zaczęli z niego korzystać.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości