Reklama:


Atrakcje dla osób w każdym wieku. Nowy plac zabaw w Parku Śląskim

Dzięki głosom mieszkańców i mieszkanek województwa w Parku Śląskim powstał nowy, wielofunkcyjny plac zabaw.Fot.: Park Śląski

W Parku Śląskim podczas dzisiejszej konferencji prasowej przekazano do użytku nowy plac zabaw. Inwestycja warta 700 tys. złotych została zrealizowana w ramach zadań z I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Ten plac zabaw będzie służył osobom w każdym wieku, powstał w ramach Parku Wielu Pokoleń. Tak naprawdę to dzięki Państwu jesteśmy dziś w tym miejscu. Inwestycja została zrealizowana dzięki głosom oddanym w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Najmłodsi nie będą narzekać na brak atrakcji. Na placu zabaw jest trampolina, pająk, ścianki do wspinaczki, piaskownica i zjeżdżalnia. Uwagę przykuwają dwie huśtawki. Na jednej z nich dwójka dzieci może się huśtać wspólnie patrząc na siebie. Druga powstała z myślą o dzieciach z dysfunkcjami ruchowymi. W centralnej części stanął duży zestaw zabawowy. Jego wymiary – długość 12 metrów, szerokość 4 metry pozwalają na jednoczesną zabawę gromadki dzieciaków.

W sąsiedztwie dla osób starszych wydzielono strefę do rekreacji, na którą składa się siłownia pod chmurką i strefa kalisteniki. Kto po treningu będzie chciał odpocząć, może skorzystać z wygodnych ławek i leżaków.

Do placu zabaw prowadzi al. Harcerska i promenada gen. J. Ziętka. Bawialnia znajduje się niedaleko skrzyżowania ścieżek przy Ogrodzie Bylinowym. Budowa nowej atrakcji w Parku Śląskim kosztowała 700 tys. złotych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa