Reklama:


Poznaj wybitne osoby związane z Chorzowem. Panel dyskusyjny

Poznaj wybitne osoby związane z Chorzowem. Panel dyskusyjny

Polityka, gospodarka, sztuka – Chorzów od lat przyciągał wiele wybitnych osób w swoich dziedzinach. Aby przybliżyć ich sylwetki, miejskie muzeum rozpoczyna cykl paneli dyskusyjnych „Wielcy i Znani w Chorzowie”.

Chorzów jako jedno z centralnych miast przemysłowych Śląska może pochwalić się obecnością wielu wybitnych postaci historycznych: polityków, działaczy, artystów. Dla wielu z nich był to zaledwie przystanek do dalszej drogi, miejsce kolejnego przemówienia, rutynowej inspekcji. Było jednak wielu też takich, którzy pozostali w tej przestrzeni przyciągnięci przez jej potencjał gospodarczy, polityczny i artystyczny.

Spotkanie odbędzie się w środę 28 października o godzinie 17:00 w Muzeum w Chorzowie przy ul. Powstańców 25. W dyskusji udział wezmą: dr Jacek Kurek, dr Dawid Keller i Tomasz Owoc. Panel poprowadzi Roman Herrmann. Wstęp wolny.

– Chcielibyśmy opowiedzieć o historii miasta Chorzowa przez pryzmat postaci historycznych, które je odwiedziły, kształtowały, bądź z niego pochodziły, a które pozostawiły na tym mieście trwały, dobry ślad. Zastanowimy się przy tym nad fenomenem naszego miasta i Śląska w ogólności.Nad tym, co mogło przyciągać tych wszystkich ludzi. Opowiemy o sukcesach, ale i o problemach związanych z tą wielowymiarową i wielokulturową przestrzenią – zapowiada Muzeum w Chorzowie.

W związku ze wprowadzeniem żółtej strefy na terenie całej Polski ilość miejsc na sali została ograniczona. Muzeum prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 32 241 31 04 wew. 105 lub mailowy na adres muzeumzapisy@gmail.com w celu potwierdzenia swojej obecności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa