Co wyróżnia profesjonalne henny do brwi

Co wyróżnia profesjonalne henny do brwi

Kiedy nasze brwi są w słabej kondycji, są rzadkie i wyglądają na wyblakłe, najczęściej sięgamy po kosmetyki wyrównujące kolor typu pomada, czy kredka. Są to jednak rozwiązania tymczasowe. Z pomocą przychodzi henna do brwi — substancja kolorująca włoski, która potrafi utrzymać efekt nawet do 6 tygodni!

Co to jest henna

Henna to barwnik, który w połączeniu z substancją utleniającą nadaje kolor włosom lub skórze. Henna wytwarzana jest z liścia lawsonii bezbronnej, która głównie występuje w części Afryki, Azji oraz Australii. Pigment uzyskiwany ze sproszkowanego liścia ma swój naturalny, ciemnoczerwony kolor, więc aby uzyskać inną barwę, do naturalnego barwnika dodawane są dodatkowe pigmenty, tak aby otrzymać pożądany odcień. Co wyróżnia profesjonalne henny do brwi?

Z pewnością fakt, że dodatkowe barwniki są w 100% naturalne, a co za tym idzie, nie wywołają podrażnienia, lub silnej reakcji alergicznej. Każdy, kto chce zmienić kolor swoich brwi, może udać się do salonu kosmetycznego, gdzie kosmetyczki wykonają taką usługę, lub samodzielnie wykonać farbowanie w domu. Ważne jest, aby dla własnego bezpieczeństwa, zaopatrzyć się w profesjonalny kosmetyk.

Zalety i rodzaje henny

Wykonanie farbowania przy użyciu henny jest doskonałym sposobem na nadanie kształtu brwiom u osób ze skórą wrażliwą. W przeciwieństwie do permanentnego makijażu brwi, zabieg z użyciem henny nie wnika w strukturę skóry, dzięki czemu jest delikatny i nie zostawia podrażnień. Ponadto do niektórych mieszanek dodawane są dodatkowe substancje odżywcze, które mają za zadanie wzmocnić i wygładzić delikatne włoski. Do wyboru jest kilka rodzajów henny, czyli henna w proszku, w żelu, w kremie i henna pudrowa.

Najpopularniejsza henna w proszku wymaga połączenia jej z wodą utlenioną, a jej działanie jest intensywne i bardzo szybkie, ponieważ utlenia się do około 5 minut. Henna kremowa i żelowa jest od razu gotowa do użycia, a ich działanie jest wolniejsze i mniej intensywne, dzięki czemu świetnie nadają się do pierwszych aplikacji.

Henna pudrowa używana jest głównie w salonach kosmetycznych i charakteryzuje się wysoką zawartością składników odżywczych. Czas utrzymywania się koloru to od 2 do 4 tygodni, natomiast henna pudrowa utrzymuje swój efekt aż do 6 tygodni.

Czy trzeba uważać

Jeśli dalej pojawia się pytanie, co wyróżnia profesjonalne henny do brwi, to odpowiedź jest prosta: skład i efekt końcowy. W składzie profesjonalnej henny nie znajdziemy między innymi parafenylenodiaminy (PPD), czyli sztucznego, czarnego barwnika, który bardzo często narusza delikatną powłokę skóry oraz powoduje silne reakcje alergiczne.

Efekt stosowania profesjonalnej farby będzie zgodny z oczekiwaniami, włoski staną się bardziej wygładzone, a kolor będzie delikatny, lecz intensywny, bez wrażenia, że odcień jest zbyt sztuczny i agresywny. Niemniej jednak przed wykonaniem zabiegu należy przeprowadzić próbę uczuleniową, czy organizm na pewno nie zareaguje negatywnie.

Przeciwskazaniami do użycia henny jest między innymi niedawna depilacja, podrażnienia czy alergia. Stosowanie henny do brwi jest zdecydowanie dobrym wyborem w celu przyciemnienia brwi, a efekt pozostaje długotrwały.

Więcej informacji znajdziesz na https://amazinglashes.com/henna-do-brwi

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości