Nowe atrakcje w Parku Śląskim. Powstanie miasteczko ruchu drogowego i skatepark

Nowe atrakcje w Parku Śląskim. Powstanie miasteczko ruchu drogowego i skatepark
W tym miejscu powstaną nowe atrakcje.Fot.: Park Śląski

W Parku Śląskim w piątek 23 października rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu miasteczka ruchu drogowego wraz ze skateparkiem. Nowa atrakcja powstanie w śledzie dawnego miasteczka na terenie Ośrodka Harcerskiego.

Przygotowanie dokumentacji kosztować będzie ponad 145 tys. zł. Wykonawcą zadania będzie firma Meritum Projekt z siedzibą w Katowicach, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koncepcja zakłada podzielenie miasteczka na cztery strefy: dla najmłodszych użytkowników, którzy korzystają z rowerków biegowych oraz tych na czterech kółkach; strefę gier ulicznych; strefę skatepark oraz strefę miasteczka ruchu drogowego.

Miasteczko będzie pełne infrastruktury i przeszkód, które można napotkać na prawdziwej drodze. W planach jest budowa i postawienie: ronda, progów zwalniających, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, atrapy przejazdu kolejowego ze szlabanem, tunelu do przejazdu z oświetleniem, a także imitacji stacji benzynowej oraz przystanku autobusowego z wiatą.

Ponadto koncepcja zakłada przeniesienie skateparku, który obecnie znajduje się przy kąpielisku „Fala” z możliwością dodania nowych przeszkód. Miejsce zyskać ma ściankę wspinaczkową, rowerowy tor przeszkód, plac do zdawania egzaminu na kartę rowerową, a nawet warsztat do naprawy jednośladów. Całość zostanie dobrze oświetlona, a dla rodziców i dziadków, którzy pilnować będą swoich pociech, nie zabraknie wygodnych ławeczek.

– Miasteczko ruchu drogowego będzie świetnym uzupełnieniem atrakcji Parku Śląskiego. Każdy znajdzie coś dla siebie. Maluchy będą mogły stawiać tutaj swoje pierwsze kroczki na rowerkach biegowych, starsi podszkolą się z przepisów ruchu drogowego – komentuje Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dwóch koncepcji architektonicznych, opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja zostanie oddana do użytku w 2022 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa