Na sportowo w industrialnym klimacie. Kolejna edycja Biegu Dwóch Szybów

Na sportowo w industrialnym klimacie. Kolejna edycja Biegu Dwóch Szybów

Po rocznej przerwie między 1 a 11 listopada w Chorzowie ponownie odbędzie się Bieg Dwóch Szybów. Tym razem, z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń VI edycja imprezy odbędzie się w formule wirtualnej. Organizatorem biegu jest Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”.

W związku z wyjątkową formułą Biegu Dwóch Szybów organizatorzy postanowili nie wyznaczać dokładnej trasy. O tym, którędy pobiegną same zadecydują osoby biorące udział w wydarzeniu.

– Wam, warunki są dwa: dystans musi liczyć 15 km i aby był to tytułowy Bieg Dwóch Szybów, na trasie Waszego biegu muszą znajdować się minimum 2 wieże szybowe. Które? To zależy od Was! Choć jest ich coraz mniej, to nadal całkiem sporo w naszym śląskim (i nie tylko) krajobrazie, a wiele z nich naprawdę zachwyca swoją industrialną urodą – informują organizatorzy.

Każdy kto weźmie udział w biegu otrzyma pamiątkowy medal z wizerunkiem Szybu Prezydent. W tym roku do pobiegnięcia organizatorzy zaprosili także dzieci – jest dla nich przewidziany krótszy dystans 1 km, za którego przebiegnięcie również przewidziane są medale.

Impreza odbędzie się między 1 a 11 listopada. Pobiec można do końca miesiąca, ale tylko wyniki zarejestrowane do 11 listopada będą klasyfikowane do nagród. Trasa zostanie dowolnie wybrana przez uczestników i uczestniczki. Ma mieć dystans co najmniej 15 km, na którym muszą znajdować się minimum 2 kopalniane wieże szybowe. Najważniejsze zasady dotyczące biegu przedstawia poniższa grafika.

Organizatorzy wprowadzili limit uczestników – 500 osób. Opłata startowa wynosi 30 złotych. Zapisy na bieg odbywają się poprzez wypełnienie formularza na stronie, a następnie przelanie opłaty startowej na konto organizatorów (szczegóły w Regulaminie i opisie na podlinkowanej stronie).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa