Reklama:


Nauka zdalna. Dzieci dostaną nowe laptopy

W środę 28 października w Urzędzie Miasta dyrektorzy i dyrektorki chorzowskich szkół odebrali komputery, które następnie zostaną przekazane uczniom z wielodzietnych rodzin, aby umożliwić im naukę zdalną w czasie pandemii. Dzieci dostaną do użytku 71 laptopów.

W ramach programu „Zdalna szkoła+” 18 szkół podstawowych otrzymało sprzęt komputerowy za ponad 150 tysięcy złotych. Dyrektorzy użyczą laptopów dzieciom z rodzin liczących co najmniej troje dzieci.

– Sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała powrót nauczania zdalnego. Wiemy jednak, że rodziny z większą liczbą dzieci, nie zawsze mają wystarczającą ilość sprzętu umożliwiającego efektywne łączenie się ze szkołą online. To dlatego ponownie wzięliśmy udział w tym programie i zapewniliśmy dostęp do laptopów kolejnym uczniom. Wiosną, podczas pierwszej edycji tego projektu, do chorzowian trafiło niemal 50 komputerów – tłumaczył Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Po powrocie do tradycyjnej edukacji sprzęt zasili bazę edukacyjną podstawówek i będzie wykorzystywany podczas lekcji. Programy „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+” to działania finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości