Utrudnienia komunikacyjne w Parku Śląskim

Utrudnienia komunikacyjne w Parku Śląskim

W związku z kilkoma dużymi inwestycjami, które powadzone są w Parku Śląskim pojawiły się utrudnienia dla pieszych, rowerzystów, rolkarzy. Zarząd Parku wprowadził zmiany dotyczące parkowania, które obowiązują firmy budowlane realizujące inwestycje.

W Parku Śląskim obecnie prace są prowadzone aż w dziewięciu miejscach. Wśród nich są: gruntowna modernizacja Planetarium, budowa Ogrodu Japońskiego, rewitalizacja świątyni Petrycha, przebudowa al. Klonowej oraz ścieżek wokół al. Różanej, przebudowa ścieżek przy tzw. Kręgach Tanecznych, budowa polderu przeciwpowodziowego, a także modernizacja Kręgów Tanecznych oraz przebudowa otoczenia hali wystaw Kapelusz.

By ograniczyć ruch samochodów na alejkach wyznaczono wspólne parkingi dla budowlańców, które spełniają rolę małych centrów przesiadkowych. Poszczególne brygady przesiadają się tutaj do jednego samochodu i nim dojeżdżają na plac budowy. Ta sama zasada obowiązuje po zakończeniu pracy.

– Liczymy na to, że taka organizacja parkingów zniweluje niedogodności, z jakimi muszą zmierzyć się nasi Goście. To oni zawsze będą mieli pierwszeństwo na parkowych alejkach. Zakres inwestycji w Parku Śląskim jest ogromny, przed nami kolejne zadania, które realizowane będą w ciągu najbliższych lat. Zadajemy sobie sprawę z uciążliwości, jakie niosą ze sobą prace, jednak liczymy na to, że ich finalny efekt będzie najlepszą nagrodą za Państwa poświęcenie – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa