CIM wznawia pomoc dla seniorów. Zostań wolontariuszem

CIM wznawia pomoc dla seniorów. Zostań wolontariuszem

Centrum Integracji Międzypokoleniowe koordynuje pomoc dla osób starszych, które w związku z epidemią potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach takich jak zakupy lub spacer z psem. Do CIM poza seniorami mogą zgłaszać się również wolontariusze.

Pomoc skierowana jest do osób starszych, które nie są objęte kwarantanną. CIM na zgłoszenia czeka codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 pod numerami telefonów 695 563 067 i 32 245 93.

– Do tej pory odebraliśmy już kilkanaście telefonów z prośbą o pomoc. Z każdym dniem zgłaszać się będzie coraz więcej osób. Mamy już grupę ochotników, gotowych do działania – komentuje Marta Jakubczyk, dyrektorka Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie.

Jak informuje CIM, w szczytowym momencie wiosennego lockdownu w placówce odbierano kilkadziesiąt telefonów dziennie z prośbą o wsparcie. Najczęściej dotyczyły pomocy w zakupach spożywczych, wykupie leków z apteki, spacerów z psami, a czasem także prac domowych jak np. umycia okien.

– W naszym mieście są osoby które naprawdę w najbliższym otoczeniu nie mają nikogo kto mógłby im pomóc w załatwieniu codziennych spraw, dlatego tak ważne jest wsparcie wolontariuszy – tłumaczy Marta Jakubczyk.

CIM wznowił swoją inicjatywę pomocową, aby odciążyć inne miejskie instytucje. Współpracuje m.in.: z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który kieruje tam osoby potrzebujące wsparcia. Choć jest już grupa kilkunastu osób, które gotowe są pomagać, ze względu na skalę zakażeń i możliwe dalsze obostrzenia, prośba o włączenie się w wolontariat jest nadal aktualna.

– Od zgłoszenia prośby, do jej realizacji zazwyczaj mija kilka godzin. Wolontariusze pomagają wtedy kiedy mogą, ponieważ łączą pomoc z wykonywaniem swoich obowiązków – mówi Marta Jakubczyk.

Wolontariuszem CIM może zostać każda osoba, bez względu na wiek. Należy pamiętać o tym, że osoby współpracujące z CIM przy opisanej akcji posługują się specjalnymi identyfikatorami z hologramem miasta. Na wolontariat zgłaszać się można dzwoniąc pod numery 695 563 067 i 32 245 93 40, mailowo na pomoc@cimchorzow.pl lub za pośrednictwem wiadomości prywatnej na Facebooku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości