Apel prezydenta: kupujcie u handlujących przy cmentarzach

Apel prezydenta: kupujcie u handlujących przy cmentarzach
Cmentarz przy ul. Janasafot. UM Chorzów

Prezydent Andrzej Kotala w odpowiedzi na decyzję rządu o zamkniętych cmentarzach wystosował apel do mieszkańców miasta.

Wpis prezydenta został opublikowany na facebooku.

Rząd ponownie wszystkich zaskoczył – to nie pierwszy i przypuszczam nie ostatni raz. Cmentarze w dniach 31.10-2.11 będą zamknięte w całej Polsce. Taka decyzja, wydana nieodpowiedzialnie na ostatnią chwilę, zaskoczyła wszystkich. Jednak najbardziej dotyka przedsiębiorców handlujących przy nekropoliach, którzy z tego żyją i już od dłuższego czasu przygotowywali się do święta, wydając swoje oszczędności na zakup towaru: kwiatów, zniczy itp. Chyba wszyscy zgodzicie się ze mną, że ogłoszenie takiej decyzji na ostatnią chwilę, tuż przed dniem Wszystkich Świętych jest nieodpowiedzialne.

Drodzy Chorzowianie
Zachęcam Państwa do robienia zakupów u przycmentarnych sprzedawców, by chociaż częściowo wspomóc nasz lokalny biznes, który decyzją rządu skazany jest na poniesienie dużych strat. Podjąłem również decyzję, że Miasto Chorzów (w miarę możliwości) również odkupi część kwiatów od naszych chorzowskich przedsiębiorców prowadzących takie punkty przy chorzowskich nekropoliach. (Szczegóły ogłosimy w poniedziałek).

Przyznaję, że jestem bardzo zbulwersowany bezmyślnymi działaniami rządu, a przede wszystkim tym kompletnym chaosem decyzyjnym. Samorządy kolejny raz biorą na siebie odpowiedzialność za decyzje rządu. Prawdę mówiąc, to wojewodowie powinni w tej sytuacji podejmować działania pomocowe dla tak wielu branż działających w naszych miastach, powiatach czy gminach. Jednak jak zwykle – to my samorządowcy, którzy najbardziej znamy i cenimy swoich mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców – kolejny raz wyręczamy Państwo.

Chorzowianie, proszę Was o solidarność. Pokażmy, że potrafimy działać wspólnie. Kupujmy kwiaty i znicze od naszych lokalnych sprzedawców, zamawiajmy jedzenie od lokalnych punktów gastronomicznych, wspierajmy siebie nawzajem.

Rząd ponownie wszystkich zaskoczył – to nie pierwszy i przypuszczam nie ostatni raz. Cmentarze w dniach 31.10-2.11 będą…

Opublikowany przez Prezydenta Andrzeja Kotalę Sobota, 31 października 2020

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa