Reklama:


Pandemia nie przeszkadza w pomaganiu

Przynieś, kupuj, pomagaj – w tych trzech słowach mieści się filozofia Charity Shop Pod Dobrym Aniołem, który na chorzowskim rynku działa już od pięciu miesięcy. W tym czasie zdążył pomóc kilku okolicznym instytucjom i zdobyć zaufanie mieszkańców i mieszkanek Chorzowa.

Od początku istnienia sklep dobroczynny, poza bieżącą działalnością, przeprowadził kilka zbiórek rzeczy. Dochód z ich sprzedaży trafił do m.in.: Dziennego Domu Pomocy przy ul. Beskidzkiej 6, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu i cierpiącej na SMA Oliwii.

– Spotykamy się z dużym zainteresowaniem i ogromną radością klientek, które nas odwiedzają. Zawiązały się już pewne więzi społeczne, przy okazji zbiórek na rzecz osób potrzebujących. Jesteśmy pozytywnie odbierani – komentuje Iga Żłobińska, właścicielka Charity Shop Pod Dobrym Aniołem.

Właścicielka sklepu charytatywnego zapowiada nowe akcje promocyjne, które mają ruszyć od stycznia 2021. Na chwilę obecną, nie znamy szczegółów, ponieważ sytuacja związana z pandemią jest bardzo dynamiczna i spowodowała już pewne utrudnienia.

– Nie możemy przyjmować wszystkiego, co chcielibyśmy. Bierzemy tylko to, co jest możliwe do odkażenia od razu, dlatego nie możemy przyjmować na przykład pluszaków, śliniaków, pościeli – informuje Iga Żłobińska.

Aktualnie Charity Shop Pod Dobrym Aniołem prowadzi wyprzedaż międzysezonową. Wybrane rzeczy można dostać w aż o 50% niższej cenie. Dochód ze sprzedaży trafi na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu, które jako jedyne w południowej części kraju prowadzi cmentarz dla zwierząt.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości