Niebieska społeczność kupi świąteczne prezenty dla najmłodszych

Niebieska społeczność kupi świąteczne prezenty dla najmłodszych

Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów i grupa Fanatical Girls kolejny raz organizują świąteczną akcję „Zostań pomocnikiem Niebieskiego Mikołaja”. W związku z tym, że stadiony są zamknięte zbiórka została przeniesiona do Internetu.

– Tym razem będzie to wyjątkowa akcja, bo i czas jest wyjątkowy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele rodzin znalazło się w ciężkiej sytuacji finansowej, podobna sytuacja dotyczy również wielu instytucji. Dlatego już kolejny raz zwracamy się do Was o wsparcie naszej świątecznej akcji – apeluje Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów.

W trakcie zbiórek prowadzonych w trzech ostatnich latach Niebieskiej społeczności udało się uzbierać prawie 53 tysiące złotych na paczki świąteczne i sprzęt RTV i AGD, które powędrowały do 765 dzieci w Chorzowie, Łaziskach, Orzeszu, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Jaworznie i Mysłowicach.

W tym roku organizatorzy zrzutki ustawili cel na 15 tysięcy złotych. Cała zebrana kwota ma zostać przeznaczona na zakup świątecznych paczek dla dzieci przebywających w domach dziecka i szpitalach.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa