Reklama:


Rok temu to zdjęcie zdobyło Grand Prix. W Chorzowie znów poznamy laureatów PKFS

Rok temu to zdjęcie zdobyło Grand Prix. W Chorzowie znów poznamy laureatów PKFS
Za to zdjęcie - z mistrzostw świata w kolarstwie torowym - Szymon Sikora zdobył Grand Prix poprzedniej edycji Polskiego Konkursu Fotografii SportowejFot. Szymon Sikora (PKOl) / Polski Konkurs Fotografii Sportowej

Już po raz trzeci Chorzów jest gospodarzem Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. W tym roku, z uwagi na pandemię, gala będzie transmitowana w internecie. Początek – w piątek, 6 listopada, o godz. 19.00.

Polski Konkurs Fotografii Sportowej organizowany jest od 2014 r. Pierwsze edycje odbywały się w Krakowie oraz w Szczecinku. Od 2018 r. najlepsi fotoreporterzy – zarówno amatorzy, jak i zawodowcy – nagradzani są w Chorzowie. Dwukrotnie odbyła się gala w kompleksie „Sztygarka”. Tym razem jednak, ze względu na restrykcje spowodowane pandemią, uroczystość przeniesiono do sieci.

W piątek, 6 listopada, o godz. 19.00 rozpocznie się transmisja z gali, którą poprowadzi Kuba Kurzela (kibice doskonale znają go z roli spikera na meczach Ruchu Chorzów na Cichej). Po przedstawieniu wyników będzie łączyć się z laureatami.

Na tegoroczny PKFS nadesłano ponad 2000 zdjęć. Wyboru tych najlepszych dokonało jury, w składzie którego znaleźli się: Jerzy Kleszcz („Przegląd Sportowy”), Rafał Klimkiewicz (EDYTOR.net), Arkadiusz Ławrywianiec (ZPAF Okręg Śląski), Ireneusz Dorożański (freelancer), Jan Skarżyński (Agence France Presse) oraz Szymon Sikora (fotograf Polskiego Komitetu Olimpijskiego).

Ten ostatni w poprzedniej edycji był „po drugiej stronie barykady”. Szymon Sikora został wówczas laureatem głównej nagrody – Grand Prix za zdjęcie roku 2019. Jury wybrało jego fotografię prezentującą upadek kolarzy podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie (zdjęcie powyżej).

Oprócz Grand Prix przyznane zostaną nagrody w kategoriach „fotografie pojedyncze” oraz „serie zdjęć”. Będą także nagrody specjalne – PKO Ekstraklasy (za zdjęcie wykonane podczas spotkania PKO Ekstraklasy) oraz Miasta Chorzów (fotografia z wydarzenia sportowego w naszym mieście).

Organizatorami 7. edycji PKFS są: Miasto Chorzów, Agencja Press Focus oraz Agencja PressPhotoCenter.com.

Transmisję online z gali będzie można oglądać w piątek od godz. 19.00

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości