ChLF. Bramkowy festiwal na Granicznej. Średnia: 7 goli na mecz!

ChLF. Bramkowy festiwal na Granicznej. Średnia: 7 goli na mecz!

Po trzech tygodniach przerwy piłkarze powrócili do walki o ligowe punkty. Klimzowiec wygrał derby, zaś w meczu drużyn, które do tej pory nie doznały porażki, Bryka pokonała Silesię.

W 5. kolejce I ligi ChLF odbyło się tylko pięć spotkań (mecz Zotex Thunder – FizjoFactory) został przełożony, ale i tak padła rekordowa liczba bramek – 35, czyli średnio 7 goli na spotkanie. Co ciekawe, każda z pokonanych ekip dwukrotnie trafiała do siatki.
W derbach tradycyjnej dzielnicy Chorzowa trudno było wskazać faworyta. W ubiegłym sezonie Klimzowiec i Victoria zanotowały po jednej wygranej. Tym razem trzy punkty zapisał na swoim koncie Klimzowiec, który po zwycięstwie 6:2 utrzymał pozycję wicelidera. W tabeli traci jedno „oczko” do Irex Gazu, który wygrał 4:2 z Autor Teamem.
Ciekawie zapowiadał się mecz dwóch niepokonanych do tej pory ekip. Silesia Antmar w poprzedniej kolejce zastopowała mistrza, ale tym razem musiała uznać wyższość Bryki. Ta ostatnia spisuje się coraz pewniej – jak na medalistę poprzedniego sezonu przystało.
AC Hilda ostatnio wygrała pierwsze spotkanie w I lidze, ale za ciosem nie poszła. Nie pozwolili na to piłkarze ZPM Kuś, którzy – m.in. po hat-tricku Łukasza Niśkiewicza – triumfowali 6:2. W dobrych nastrojach są także zawodnicy Mateco. Po słabszym początku sezonu wygrali drugi mecz z rzędu, tym razem z Dam Packiem.
W najbliższy weekend do hali przy ul. Granicznej powrócą drugoligowcy, którzy (14.11.) rozegrają 5. kolejkę. Dzień później odbędzie się 6. kolejka I ligi.

5. kolejka
ZPM Kuś – AC Hilda 6:2

Niśkiewicz 3, Kuczek, Malik, Piekarski – Kaczmarczyk, Szewczuk;
Victoria Klimzowiec – Klimzowiec 2:6
Michał Winciersz, Marcin Winciersz – Budzik, Błaszczyk, Karwiński, Kucharczyk, Pleszak, Stefański;
Irex Gaz – Autor Team 4:2
Stachański 2, Górny, M. Grzywa – Chwiendacz 2;
Silesia Antmar – Bryka 2:5
Malec, R. Świętek – Wąsik 2, Bielanik, Grosicki, Grudzień;
Mateco – Dam Pack Kalimex 4:2
Świderski 2, Majchrzak, Tukaj – Nieć, Stanusz;
Mecz Zotex Thunder – FizjoFactory został przełożony.

Tabela: Irex Gaz 10 pkt. (4 mecze), Klimzowiec 9 (4), Bryka 7 (3), ZPM Kuś 7 (4), FizjoFactory 6 (2), Mateco 6 (4), Silesia Antmar 5 (4), Autor Team 3 (3), Victoria Klimzowiec 3 (4), AC Hilda 3 (4), Dam Pack Kalimex 1 (4), Zotex Thunder 0 (2).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa