Chorzów kontra Rzym. Kto będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w lekkoatletyce?

Chorzów kontra Rzym. Kto będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w lekkoatletyce?

Gospodarz zawodów miał być wybrany już wiosną, jednak pandemia COVID-19 sprawiła iż wydarzenie zostało przeniesione na listopad. Jutro ostatecznie dowiemy się, czy impreza odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, czy na Stadio Olimpico w Rzymie.

Przed ogłoszeniem wyników oba obiekty po raz ostatni spróbują przekonać do siebie organizatorów. Obecna sytuacja epidemiczna zmieniła formę prezentacji. Pierwotnie planowano, że kandydaci swoje atuty przedstawią podczas kilkunastominutowych wystąpień w Paryżu. Ostatecznie oferty zostaną zaprezentowane on-line. To pierwszy taki przypadek w historii European Athletics.

– Liczyliśmy, że będziemy mogli na żywo przedstawić wszystkie nasze atuty, ale jednak sytuacja wymusiła zmianę tych planów. Na drodze losowania okazało się, że będziemy prezentować się jako pierwsi. Największe atuty naszej oferty to znakomity obiekt, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny-Stadion Śląski, wzorowa współpraca z samorządem województwa oraz związane z tym gwarancje finansowe. Pomaga także bogate doświadczenie jakie Polska ma w organizacji najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych – podkreśla dyrektor ds. międzynarodowych PZLA Piotr Długosielski.

Również przedstawiciele Stadionu Śląskiego liczą na to, że legendarny obiekt będzie mógł zostać gospodarzem tak znaczącego wydarzenia.

– Chcemy pokazać Europie, ale też światu, że Stadion Śląski to nowoczesny obiekt najwyższej klasy. Z naszą infrastrukturą jesteśmy gotowi na organizację takiego wydarzenia niemalże w każdym momencie, dlatego z niecierpliwością czekamy na ostateczny werdykt i liczymy na to, że po raz kolejny Stadion Śląski udowodni, że jest jednym z najważniejszych miejsc dla zawodów lekkoatletycznych w skali świata – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Kontrkandydatem Chorzowa jest Rzym. Jednym z pomysłów Włochów, aby przekonać organizatorów do swojej oferty była m.in.: propozycja rozegrania konkursu kulomiotów w Koloseum. Ponadto, Stadio Olimpico gości mityngi Diamentowej Ligi, co może być dodatkowym atutem rzymian. Gospodarza zawodów powinniśmy poznać 10 listopada w godzinach popołudniowych

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa