Nowe miejsce do działań artystycznych w Parku Śląskim

Nowe miejsce do działań artystycznych w Parku Śląskim

W Parku Śląskim właśnie zakończono prace związane z renowacją Świątyni Petrycha. Zarząd Parku zapowiada, że gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna, w odrestaurowanym obiekcie będą się odbywać kameralne koncerty w stonowanych brzmieniach i spotkania literackie.

Rewitalizacja Świątyni Petrycha przebiegła bardzo sprawnie. Umowę na przeprowadzenie inwestycji wartej blisko 1,1mln zł podpisano 26 czerwca, a prace zakończono nieco ponad cztery miesiące później. Charakterystyczne betonowe kolumny w centralnej części zostały oczyszczone i odmalowane z zastosowaniem farb krzemianowych w jasnych odcieniach. Stara konstrukcja drewniana została rozebrana, a w jej miejsce wstawiono nową z drzewa modrzewiowego. Zlikwidowano również dawne oczko wodne, a teren został wyrównany i przykryty piaskowcem. Zadbano też zieleń wokół świątyni i ławki, na których można odpocząć i zgłębiać piękno tego miejsca

Całość została urokliwie oświetlona. Nowością jest także monitoring i nagłośnienie, które na stałe zostało zamontowane.

– Mam nadzieję, że już wkrótce uda mi się Państwa zaprosić na wydarzenia organizowane właśnie w tym klimatycznym miejscu. Na spotkania z autorami ciekawych książek, koncerty i przepiękne chwile z muzyką poważną – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Świątynia Patrycha dołączyła do grona inwestycji, które pomyślnie zrealizowano w Parku Śląskim. Obecnie prowadzonych jest jeszcze osiem przedsięwzięć, których wartość przekracza 175 mln zł. Trwają prace związane z: modernizacją Planetarium, budową Ogrodu Japońskiego, przebudową al. Klonowej oraz ścieżek wokół al. Różanej, przebudową ścieżek przy tzw. Kręgach Tanecznych, budową polderu przeciwpowodziowego, a także modernizacją Kręgów Tanecznych oraz przebudową otoczenia hali wystaw Kapelusz.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa