Mistrzostwa Polski Seniorów w Akrobatyce sportowej. Udany start Sokolni

Mistrzostwa Polski odbyły się w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 bez udziału publiczności.Fot.: DOSiR Sokolnia

Zawodniczki i zawodnicy Sokolni cztery razy stawali na podium w trakcie 66. Mistrzostw Polski Seniorów w akrobatyce sportowej i Ogólnopolskim Turnieju Youth 2020. Ponadto, chorzowski klub został drużynowym wicemistrzem Polski.

Mistrzostwa odbywające się w miniony weekend 7-8 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113 były bardzo udane dla klubu z Chorzowa.

Mistrzyniami Polski w akrobatyce została trójka kobiet w składzie: Agata Musioł, Magda Rajtor i Marta Śrutwa. Tytuł II wicemistrza Polski powędrował do trójki w składzie Wiktoria Naczyńska, Wiktoria Wołczańska i Sonia Ranosz (AZS AWF Katowice). Wicemistrzostwo Polski w kategorii dwójki mieszane zdobyli Julia Kraj i Palgy Eyal. Występujący w tej samej kategorii Julia Fajfur i Wojciech Dackiewicz zajęli czwarte miejsce. Poszczególne występy zawodników i zawodniczek Sokolni złożyły się na Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej dla chorzowskiego klubu.

– Nasze oczekiwania były ogromne ale spełniliśmy je z nawiązką. Było dużo zmian w zespołach, a mimo to zaliczyliśmy świetny występ kilka razy meldując się na podium. To sprawiło, że zdobyliśmy tytuł drużynowego wicemistrza Polski seniorów, z czego ogromnie się cieszymy – komentuje Bogusława Śrutwa, prezes DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie.

W turnieju Youth w kategorii dwójki mieszane złoto wywalczyli Violetta Sobik i Mateusz Grzyb. W turnieju w konkurencji AGE 11-16 reprezentantki Sokolni w kategorii trójek kobiet zajęły następujące miejsca: czwarte miejsce zajęły Emilia Pławecka, Lena Pławecka i Oliwia Słomkowska. Tuż za nimi uplasowały się Paulina Grzyb, Oliwia Kata i Magdalena Szymanek. Na ósmym miejscu zawody zakończyły Magdalena Goryczka, Nadia Jarzembowska i Natalia Śrutek. Dziewiąta lokata przypadła Milenie Piecha, Annie Słupik i Marii Śrutek.

– Jesteśmy spokojni o przyszłość Sokolni. „Starzy” pokazali klasę, a młody narybek już ich goni – zapewnia Bogusława Śrutwa.

– Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a trenerom Barbara Gregorska-Skoczylas i Renata Firak dziękujemy za przygotowanie zespołów i gratulujemy. Dziękujemy także wszystkim kibicom on-line. Wiemy, że sercem byliście z naszymi akrobatami – tuż po zawodach za pośrednictwem mediów społecznościowych komentował DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie.

Organizatorami turnieju byli DOSiR Sokolnia Chorzów im. Ryszarda Kafanke oraz Polski Związek Gimnastyczny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa