ChLF. Pięciopunktowa wyrwa w tabeli

ChLF. Pięciopunktowa wyrwa w tabeli

Za nami dopiero niespełna 1/4 sezonu, ale już rysuje się podział na zespoły walczące o najwyższe cele oraz te, które będą bronić się przed spadkiem. Zaskoczeniem jest medalowa pozycja ZPM Kuś, a Mateco po słabym starcie mocno przybliżyło się do czołówki. W drugiej lidze padł rzadko spotykany wynik.

I LIGA: Już w poprzednim tygodniu chwaliliśmy piłkarzy za skuteczność (średnia: 7 goli na mecz). Okazało się, że tamten wynik szybko został pobity. W 6. kolejce I ligi padły aż 52 gole, czyli 8,67 na spotkanie. Największy w tym udział miało Mateco, które rozgromiło Zotex-Thunder 12:0. Co ciekawe, do siatki trafiała tylko trójka graczy: Michał Tkacz, Daniel Tukaj i Mateusz Majchrzak. Piłkarze Mateco w ostatnich tygodniach przeszli metamorfozę niczym restauracja po rewolucji Magdy Gessler. W dwóch pierwszych meczach nie zdobyli punktu, a nawet bramki. W kolejnych trzech nie dali rywalom szans, a 24 strzelone gole sprawiają, że Mateco to najlepsza ofensywa ligi.
Po zaledwie pięciu kolejkach (seria nr 4 została przełożona) widać już wyraźny podział na ekipy, które będą się o najwyższe cele i te, które powalczą o utrzymanie. Między pierwszą siódemką, a pozostałymi pięcioma drużynami stworzyła się pięciopunktowa wyrwa.
Medaliści poprzedniego sezonu – Irex Gaz, Bryka oraz FizjoFactory – konsekwentnie robią swoje. Pewnie byliby teraz na podium w komplecie, gdyby nie dwa przełożone spotkania FizjoFactory. Na razie na trzeciej pozycji plasuje się niespodziewanie ZPM Kuś, który zdobył aż 10 pkt. Warto jednak zauważyć, że głównie kosztem ekip z dolnych rejonów tabeli (Zotex-Thunder, Hilda, a teraz Autor Team). Weryfikacją możliwości „Kusiów” będzie najbliższe spotkanie – z FizjoFactory (22 listopada, godz. 8.00).

6. kolejka
ZPM Kuś – Autor Team 4:3

Piekarski 2, Malik, Niśkiewicz – Bejm, Czopnik, Prandzioch;
AC Hilda – Irex Gaz 3:6
Petrus 2, Bartłomiejczyk – Kubicki 3, Górny, Miozga, Wysocki;
Klimzowiec – Silesia Antmar 1:5
Pleszak – Golba 2, R. Świętek 2, Kubara;
Bryka – Victoria Klimzowiec 6:1
Cuber 2, Grosicki 2, Wąsik 2 – K. Winciersz;
Mateco – Zotex-Thunder 12:0
M. Tkacz 5, Tukaj 4, Majchrzak 3;
Dam Pack Kalimex – FizjoFactory 2:9
Nieć, Tkocz – Markosyan 3, Ogórek 2, Śliwa 2, Bystrzowski, Krzyżowski.

Tabela: Irex Gaz 13 pkt. (5 meczów), Bryka 10 (4), ZPM Kuś 10 (5), FizjoFactory 9 (3), Mateco 9 (5), Klimzowiec 9 (5), Silesia Antmar 8 (5), Autor Team 3 (4), Victoria Klimzowiec 3 (5), AC Hilda 3 (5), Dam Pack Kalimex 1 (5), Zotex-Thunder 0 (3).

II LIGA: Bezbramkowy remis to w futsalu rzadkość, a taki właśnie rezultat padł w spotkaniu Koreja.pl z Tajfunem. Ten ostatni staje się specjalistą od podziału punktów. Zremisował bowiem już trzeci mecz z rzędu (na cztery rozegrane). WSD umocnił się na pozycji lidera, pewnie pokonując Tele-Nat&Milon. Contra, która już w zeszłym sezonie walczyła o awans, przesunęła się na drugie miejsce po zwycięstwie ze Stoksonem. Zamykająca tabelę Siekiera Piła stawiła opór zespołowi Orange, ale nie wystarczyło to do zdobycia choćby punktu.

5. kolejka
Koreja.pl – Tajfun 0:0

Tele-Nat&Milon – WSD 0:4
Banaszak 2, Skiba 2;
Orange – KS Siekiera Piła 3:2
Lenert 2, Kluz – Liksza, Żora;
Stokson – Contra 3:5
Bieniek, Gros, K. Kolebski – Smak 2, Zajdel 2, Swatek.

Tabela: WSD 10 pkt., Contra 7, Orange 7, Tajfun 6, Stokson 6, Koreja.pl 5, Tele-Nat&Milon 3, Siekiera Piła 0.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa