Jakie części ciała można depilować woskiem?

Jakie części ciała można depilować woskiem?

Depilacja woskiem obrosła w wiele mitów, które zwykle mówią o tym, że jest ona bardzo bolesna i może prowadzić do podrażnień skóry. Z tego względu wiele osób nigdy nie spróbowało tej metody bądź depiluje woskiem tylko wybrane części ciała oraz obawia się spróbować czegoś nowego. Czy istnieją partie, których nie należy depilować tą metodą?

Czy to naprawdę boli?

Przez lata rozwoju branży kosmetycznej formuły wosków oraz techniki ich aplikacji zmieniły się na tyle, że ból nie powinien już dla nikogo stanowić bariery nie do przekroczenia. Oczywiście, różne osoby mają różny próg bólu, ale i dla klientów bardzo wrażliwych znajdzie się wyjście z sytuacji. Sieć salonów depilacji woskiem Time for Wax przeprowadza zabiegi przy pomocy autorskiej formuły Magic Wax, dzięki czemu usuwanie owłosienia nie boli. Zabiegi przeprowadzane nawet na delikatnych częściach ciała już nie są kłopotem, dlatego, że wosk ten nie przykleja się do skóry, tylko oblepia włosy, które zostają usunięte bez naruszania naskórka. Depilacja woskiem piersi lub innych stref intymny jest zatem całkowicie bezpieczna i pozbawiona ryzyka wystąpienia uciążliwych podrażnień.

Depilacja delikatnych partii ciała. Jak się przygotować?

Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych oraz depilacja woskiem ścieżki nie wymaga szczególnych przygotowań. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach, które wpływają na to, czy po zabiegu widoczne będą podrażnienia i pozostanie uczucie dyskomfortu. Po pierwsze skóra przed depilacją woskiem nie może być uszkodzona. Oznacza to, że jeżeli okolica, która ma być depilowana, ma oznaki alergii, wysypkę, strupki lub podobne objawy, to lepiej udać się do salonu, gdy te zmiany się zagoją. Kolejną ważną sprawą jest unikanie kąpieli słonecznych oraz wizyt w solarium, co najmniej na kilka dni przed zabiegiem. Opalona skóra może zareagować w niepożądany sposób na wosk, dlatego lepiej dmuchać na zimne i odczekać z depilacją aż skóra odpocznie po opalaniu i w pełni się zregeneruje. Jeżeli zażywasz leki z witaminą A lub jej pochodnymi oraz w ostatnim czasie stosowałaś zabiegi złuszczające z kwasami, to poinformuj o tym kosmetyczkę. Przestrzeganie tych zasad sprawi, że depilacja będzie maksymalnie bezpieczna, a przy tym zmniejszysz ryzyko wystąpienia dyskomfortu oraz zaczerwienień.

Przed depilacją pozostałych części ciała warto zachować ten sam schemat postępowania. Jednak depilacja woskiem brzucha czy też nóg lub rąk może wymagać peelingu wykonanego jeden dzień przed wizytą w salonie. Dlaczego? Szorstka powierzchnia skóry spowodowana nagromadzonym martwym naskórkiem lub odstające jego fragmenty mogą zaburzyć efekt depilacji. Żeby osiągnąć jedwabistą skórę po zabiegu, lepiej najpierw wykonać peeling.

Zabiegi wykonywane w Time for Wax są adresowane do wszystkich. Dlatego dla każdego znajdzie się coś w naszej ofercie. Usuwanie zbędnego owłosienia nie powinno być rzeczą wstydliwą. Wykonujemy zabiegi na większości partii ciała, stąd depilacja woskiem piersi, czy ścieżki nie jest problemem dla naszych kosmetyczek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa