ChLF. Srogi rewanż za marzec

ChLF. Srogi rewanż za marzec

W poprzednim sezonie piłkarze Fizjo Factory (jeszcze jako Budoserwis) stracili w meczu z ZPM Kuś punkty, fotel lidera i – jak się później okazało – mistrzostwo. Teraz odegrali się za tamto spotkanie. Z kolei Irex Gaz zatrzymał rozpędzone Mateco.

I LIGA: 1 marca 2020 r. Budoserwis, wówczas lider tabeli, niespodziewanie tylko zremisował z ZPM Kuś 2:2. W efekcie na sześć kolejek przed końcem został wyprzedzony przez Irex Gaz i… nie zdążył już odpowiedzieć. Wkrótce bowiem rozgrywki przerwano, a następnie zakończono z powodu pandemii koronawirusa.

W minioną niedzielę oba zespoły spotkały się ponownie. Tym razem Budoserwis, grający od tego sezonu jako Fizjo Factory, nie dał „Kusiom” żadnych szans. Wygrał 6:0, awansował na trzecie miejsce w tabeli, a do rozegrania ma jeszcze dwa mecze zaległe.

Przed tygodniem pisaliśmy o popisach strzeleckich piłkarzy Mateco, którzy w trzech ostatnich meczach zdobyli 24 bramki. Jednak w spotkaniu z mistrzem Chorzowa Irex Gazem do siatki trafili tylko raz. Lider zrobił to trzykrotnie i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Druga jest Bryka, która zainkasowała trzy punkty z ostatnim w stawce Zoteksem Thunderem, lecz nie był to dla niej „spacerek” (4:2). To samo mogą powiedzieć piłkarze Silesii Antmaru. Wygrali z inną ekipą ze strefy spadkowej, Dam Packiem, ale tylko 4:3.

Nie tylko Zotex Thunder i Dam Pack mają na koncie cztery porażki z rzędu. Podobnie wygląda sytuacja Autor Teamu, który po udanej inauguracji również nie potrafi ostatnio zapunktować. W niedzielę jego „katem” był Arkadiusz Błaszczyk, który strzelił dla Klimzowca cztery gole i awansował na pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców (łącznie ma 7 trafień).

7. kolejka
Fizjo Factory – ZPM Kuś 6:0

Koniarek 2, Rotuski 2, Ogórek, Śliwa;
Autor Team – Klimzowiec 2:6
Czopnik, D. Matusiak – Błaszczyk 4, Strzelecki 2;
Victoria Klimzowiec – AC Hilda 3:3
Błaszkiewicz, Kłosek, Marcin Winciersz – Petrus, Szewczuk, Zając;
Silesia Antmar – Dam Pack Kalimex 4:3
Grzybowski 2, Francka, R. Świętek – Herok, Misterka, Nieć;
Zotex Thunder – Bryka 2:4
Caus, Linkiewicz – Grudzień 2, Walczak, Wąsik;
Irex Gaz – Mateco 3:1
Kubicki, Szostok, Zygarski – Świderski.

Tabela: Irex Gaz 16 pkt. (6 meczów), Bryka 13 (5), Fizjo Factory 12 (4), Klimzowiec 12 (6), Silesia Antmar 11 (6), ZPM Kuś 10 (6), Mateco 9 (6), Victoria Klimzowiec 4 (6), AC Hilda 4 (6), Autor Team 3 (5), Dam Pack Kalimex 1 (6), Zotex Thunder 0 (4).

II LIGA: Głównym wydarzeniem 6. kolejki był mecz WSD z trzecim w tabeli Orange. W zespole lidera występują piłkarze, którzy pamiętają grę w I lidze ChLF. Ich doświadczenie tym razem okazało się decydujące. WSD wygrało 3:1 i pozostaje jedynym zespołem bez porażki. Miano niepokonanego stracił bowiem Tajfun, który po serii trzech remisów uległ Contrze 0:1. W ostatnim spotkaniu kolejki Krzysztof Witkowski skompletował hat-tricka, walnie przyczyniając się do wygranej Tele-Nat&Milon z Koreja.pl.

6. kolejka
Tajfun – Contra 0:1

Leoniak;
WSD – Orange 3:1
Ciuraj, Ł. Grzebieniowski, Kapuściński – Tomala;
Koreja.pl – Tele-Nat&Milon 1:4
Bronisz – K. Witkowski 3, Mielnicki;
Mecz KS Siekiera Piła – Stokson został przełożony.

Tabela: WSD 13 pkt. (5 meczów), Contra 10 (5), Orange 7 (5), Tele-Nat&Milon 6 (5), Tajfun 6 (5), Stokson 6 (4), Koreja.pl 5 (5), Siekiera Piła 0 (4).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości