Reklama:


Prezenty od serca. Umilą święta w Domach Pomocy Społecznej

Wolontariuszki CIM przygotują 100 ręcznie malowanych kubków dla Domów Pomocy Społecznej.Fot.: Centrum Integracji Międzypokoleniowej/J.Grygiel

Wolontariuszki Chorzowskiej Strefy Wolontariatu działającej przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej nie zapominają o przyjaciołach z Domów Pomocy. Własnoręcznie ozdabiają kubki, które na święta trafią do pensjonariuszy i pracowników DPS Nadzieja.

Członkami Chorzowskiej Strefy Wolontariatu są uczestniczki Akademii Seniora CIM. Od wielu lat aktywnie działają na rzecz osób związanych z Domami Pomocy Społecznej.

– Cyklicznie na każde święta odwiedzamy pensjonariuszy i pracowników Domów Pomocy Społecznej. Zawsze w tym okresie robimy warsztaty, wspólnie kolędujemy. W tym roku nie mamy możliwości spotkania, dlatego wpadłam na pomysł, abyśmy własnoręcznie pomalowały kubki i wypełniły je słodyczami – opowiada Jolanta Kiolbosa, koordynatorka Chorzowskiej Strefy Wolontariatu w Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Grupa spotyka się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi po 5 osób i własnoręcznie ozdabia kubki. Pracy jest sporo, ponieważ grupa pensjonariuszy i pracowników DPS Nadzieja, do którego trafią w tym roku prezenty, liczy ponad 80 osób. To bezpieczny upominek, ponieważ pomalowane kupki zostaną najpierw wypalone, aby utrwalić obrazy, a później zostaną umyte w wysokiej temperaturze.

– Robimy to na wesoło, kubki są z sercem malowane. Mamy nadzieję, że się spodobają się naszym przyjaciołom i dzięki temu poczują, że mimo braku możliwości spotkania o nich pamiętamy – tłumaczy Jolanta Kiolbosa.

Współpraca między Chorzowską Strefą Wolontariatu, a Domami Pomocy Społecznej ma już długą historię. W poprzednich latach wolontariuszki CSW 1-2 razy w tygodniu odwiedzały osoby w Domach Pomocy i spędzały z nimi czas na rozmowach, spacerach i grach towarzyskich. Poza takimi regularnymi spotkaniami odbywały się również sezonowe akcje, takie jak sadzenie cebulek kwiatów na jesień lub warsztaty rękodzieła.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości