Reklama:


Młodzieżowcy Ruchu z awansem do makroregionu. Na wiosnę powalczą o Ligę Centralną

Młodzieżowcy Ruchu z awansem do makroregionu. Na wiosnę powalczą o Ligę Centralną
Na wiosnę młodzi piłkarze Ruchu będą walczyć o Ligę Centralną.Fot.: Akademia Piłkarska Ruch Chorzów/K.Wojtek

Drużyna juniorów starszych Ruchu wywalczyła awans do ligi makroregionalnej. Mimo zajęcia miejsca dającego promocję do wyższej ligi Niebiescy w wyjazdowym spotkaniu pokonali bezpośredniego rywala w walce o awans.

Spotkanie odbyło się w niedzielę 22 listopada w Tychach, gdzie Ruch pokonał miejscowy GKS 0:2. Tym samym Niebiescy odnotowali dziesiąte zwycięstwo z rzędu i przypieczętowali awans do Ligi Makroregionalnej, w której już wiosną powalczą o Ligę Centralną.

GKS Tychy – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

0:1 Jakub Siwek, 8 min.
0:2 Tomasz Neugebauer, 70 min.

Ruch: T. Nowak – Matula, Wojtek, Wójtowicz, Swikszcz, Sadlak, Mucha (88 Kokot), Lankocz, Siwek (80 Janawa), Neugebauer, Słota; trener: Mateusz Michalik.

– Gratulacje dla drużyny za postawę w ostatnim meczu zamykającym rundę jesienną. Przypieczętowaliśmy dziś awans i myślę, że zamknęliśmy usta wszystkim, którzy uważali, że awansowaliśmy do ligi makroregionalnej nie ze względu na umiejętności – mówił po meczu trener Mateusz Michalik.

– Cieszę się z postawy drużyny, która zagrała z dużą swobodą, pokorą i szacunkiem do przeciwnika, a przy okazji zademonstrowała wyższe umiejętności piłkarskie. Tak naprawdę bramek mogło być więcej, ale w decydujących momentach brakowało postawienia kropki nad „i”. Nasz drugi gol, to trafienie „stadiony świata”, bo rzadko się zdarza, żeby tak „rozklepać” przeciwnika w polu karnym i uderzyć pod poprzeczkę. Jeszcze raz brawa za realizację zadań taktycznych. Tak naprawdę to dopiero dzisiaj możemy świętować awans do makroregionu, ale nie zapominamy, że tak naprawdę jesteśmy w połowie drogi – komentował Mateusz Michalik.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa