Nie ryzykuj – idź na badanie. Bezpłatna mammografia

Nie ryzykuj – idź na badanie. Bezpłatna mammografia

W tym tygodniu kobiety między 50 a 69 rokiem życia będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Badanie zostanie przeprowadzone w mammobusie LUXMED, który stanie obok marketu Kaufland przy ul. 3 Maja 185.

Badanie odbędzie się w ramach programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W Chorzowie realizatorem programu będzie firma LUX MED Diagnostyka, która zorganizuje darmowe badanie mammograficzne w Chorzowie dla kobiet w wieku 50-69 lat. Mammobus stanie obok marketu Kaufland przy ul. 3 Maja 185 w czwartek 26 listopada między godziną 09:00 a 16:00.

Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się telefonicznie pod nr 58/666-24-44 lub wypełnić formularz na stronie internetowej realizatora. Z programu mogą skorzystać kobiety między 50 a 69 rokiem życia, które są ubezpieczone, nie są leczą się z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania po upływie 12 miesięcy.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, stanowi około 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Rak piersi występuje częściej po menopauzie, a ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Najlepszym sposobem wczesnego wykrycia nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia – badanie bezpieczne i bezbolesne. Każda kobieta powinna się poddać mammografii co dwa lata, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa