Porozmawiają o wielkich postaciach związanych z Chorzowem

Porozmawiają o wielkich postaciach związanych z Chorzowem

Polityka, gospodarka, sztuka – Chorzów od lat przyciągał wiele wybitnych osób w swoich dziedzinach. Aby przybliżyć ich sylwetki, miejskie muzeum rozpoczęło cykl paneli dyskusyjnych „Wielcy i Znani w Chorzowie”. Już jutro kolejna opowieść o wielkich postaciach związanych z naszym miastem.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji na żywo prowadzonej na facebookowej stronie Muzeum w Chorzowie. Spotkanie rozpocznie się w środę 25 listopada o godzinie 17:00. W dyskusji udział wezmą: dr Jacek Kurek, Tomasz Owoc, Sławomir Kałuża. Panel poprowadzi Roman Herrmann.

– Chcielibyśmy opowiedzieć o historii miasta Chorzowa przez pryzmat postaci historycznych, które je odwiedziły, kształtowały, bądź z niego pochodziły, a które pozostawiły na tym mieście trwały, dobry ślad. Zastanowimy się przy tym nad fenomenem naszego miasta i Śląska w ogólności.Nad tym, co mogło przyciągać tych wszystkich ludzi. Opowiemy o sukcesach, ale i o problemach związanych z tą wielowymiarową i wielokulturową przestrzenią – zapowiada Muzeum w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa