Reklama:


Stworzyli prądnicę i dzielą się wiedzą. Chorzowska szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie

Szkoła Podstawowa 39 z Chorzowa bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość”. Projekt realizowany jest przez Fundację PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza i jest to już jego piąta edycja.

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy naukowo-technicznej między innymi z ekologii, transportu, programowania wśród Uczniów, ale również lokalnej społeczności. Projekt kierowany jest do szkół podstawowych w formie konkursu, w ramach którego uczniowie wykonują zadania na zajęciach dodatkowych. Uczniowie SP39 im Józefa Lompy w Chorzowie realizują projekt w ramach Koła Hodowlanego.

Program podzielony jest na 4 etapy, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny. W pierwszym etapie uczniowie SP39 przygotowali niewielką prądnicę, wytwarzającą energię pozwalającą na świecenie diody. W ramach projektu Uczniowie poszerzają swoją wiedzę rozwiązując zadania podane na stronie „Być jak Ignacy”. Uczniowie stworzyli również gazetkę na temat energii odnawialnej.

Przed nimi jeszcze 3 etapy związane z ekologią, transportem przyszłości i światem wirtualnym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości