Rewitalizacja zieleni w Parku Śląskim

Rewitalizacja zieleni w Parku Śląskim

W Parku Śląskim zakończyły się prace związane z rewitalizacją zieleni na alei Wiązowej. Reprezentatywna ścieżka przy Stadionie Śląskim, w sąsiedztwie Pól Marsowych zyskała nowe krzewy, byliny i drzewa.

– Wykonawca zadbał o estetykę tego miejsca. Teren został dobrze przygotowany. Usunięto darń, dowieziono ziemię i ruszyły nasadzenia. Efekty ponad miesięcznej pracy widoczne są gołym okiem. Park się zmienia każdego dnia i to cieszy – komentuje Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

Podczas jesiennego spaceru w Zielonych Płucach Śląska na alei zobaczymy kilkumetrowe wiązy holenderskie „Wredei” (nasadzono 39 szt.). Szpaler wzbogacono o bodziszek, który rozkwitnie fioletowymi kwiatami (3840 szt.), są też purpurowe berberysy (2000 szt.) oraz „Eicholz” – krzewy, które w rozkwicie poznamy po delikatnych białych kwiatach (2400 szt.). Całość szczelnie wypełniono korą sosnową. Teraz ogrodnicy doglądać będą tego miejsca, by jak najdłużej mogło cieszyć parkowych gości.

Prace zamknęły się w kwocie 153 tys. zł, stanowią element większego zadania – „Inwentaryzacja, Rewitalizacja i Pielęgnacja Terenów Zielonych Parku”, które realizowane jest w ramach unijnego programu: JESSICA.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości