Derby dla Ruchu. Niebiescy liderem po rundzie jesiennej

Ruch zakończył rundę jesienną pokonując rezerwy Górnika Zabrze 1:0. Do rundy rewanżowej Niebiescy przystąpią jako lider rozgrywek.Fot.: M. Bulanda

W 19 kolejce rundy jesiennej Ruch pokonał rezerwy Górnika Zabrze 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry autorstwa Patryka Sikory. Dzięki derbowej wygranej Niebiescy zakończyli rundę jesienną III grupy III Ligi na pierwszym miejscu z dorobkiem 44 punktów.

Meczy odbył się bez udziału publiczności, choć grupa kibiców dopingowała drużynę spoza stadionu.

⚽ Na zakończenie rundy jesiennej Ruch Chorzów pokonał u siebie Górnika II Zabrze 1:0! Bramka Patryka Sikory w 91….

Opublikowany przez Niebiescy.pl Sobota, 28 listopada 2020

Na boisku piłkarze Ruchu od początku byli stroną przeważającą, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi bramką. W ofensywie bardzo aktywni byli Janoszka i Paszek, którym udało się wykreować kilka sytuacji, jednak obu zawodnikom brakowało precyzji przy wykańczaniu akcji. Najlepszą okazję na zdobycie bramki Niebiescy stworzyli w 36 minucie po akcji wspomnianego duetu. Paszek w tempo posłał piłkę między obrońcami do Janoszki, jednak jego uderzenie o milimetry minęło poprzeczkę.

W drugiej połowie Niebiescy dalej przeważali, próbowali sforsować obronę zabrzan akcjami oskrzydlającymi i strzałami z dystansu, jednak cały czas nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Udało się to dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to z rzutu rożnego zacentrował Janoszka, a Patryk Sikora głową skierował piłkę do siatki.

Ruch Chorzów – Górnik II Zabrze 1:0 (0:0)

1:0 Patryk Sikora, 90+1 min.

Ruch: Bielecki – Będzieszak (87 Rudek), Kasolik, Kulejewski, Kwaśniewski (76 Lechowicz) – Sikora, Foszmańczyk – Paszek (65 Duchowski), Janoszka, Winciersz (65 Kowalski) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Neugebauer, Wójtowicz.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości