ChLF. Zaskakujące wyniki w drugiej lidze

ChLF. Zaskakujące wyniki w drugiej lidze

To był nieudany weekend dla Bryki i bardzo udany dla Fizjo Factory, nowego wicelidera rozgrywek. O ile w I lidze obyło się bez większych niespodzianek, o tyle na jej zapleczu działy się niesamowite rzeczy.

I LIGA: Mecz Fizjo Factory z Bryką miał odbyć się we wrześniu, w pierwszej kolejce, ale drugi z zespołów nie dotarł na czas do hali przy ul. Granicznej. Początkowo zapadła decyzja o walkowerze, ale odwołanie złożone przez Brykę zostało rozpatrzone pozytywnie. Fizjo Factory zgodziło się bowiem na rozegranie meczu w nowym terminie (28.11.).

Dwaj medaliści poprzedniego sezonu stworzyli ciekawe widowisko, w którym o jedną bramkę lepszy był dawny Budoserwis. Bryka mogła powetować sobie niepowodzenie w niedzielnym spotkaniu z Mateco, ale ponownie schodziła z parkietu pokonana (tym razem 3:6). Weekend bez zdobyczy punktowej oznacza dla niej spadek z pozycji wicelidera aż na piąte miejsce. Za to Fizjo Factory wzbogaciło się łącznie o 6 pkt. (w spotkaniu 8. kolejki pokonało Hildę 3:1) i jest już drugie.

Z wysokich zwycięstw cieszyli się w niedzielę piłkarze Irex Gazu, Klimzowca oraz Victorii Klimzowiec. Ta ostatnia rozgromiła Zotex Thunder 8:1. Co ciekawe, aż siedem goli strzelili członkowie klanu Wincierszów.

W najbliższy weekend pierwszoligowcy mają wolne. Na boisko wyjdą jedynie zespoły Zotex Thunder oraz Autor Team, które 5 grudnia spotkają się w meczu zaległym.

Mecz zaległy z 1. kolejki
Fizjo Factory – Bryka 4:3

Bystrzowski 2, Mania, Markosyan – Cuber 2, Maszczyk.

8. kolejka
ZPM Kuś – Irex Gaz 0:7

Wysocki 3, Stachański 2, Kubicki, Lokwenc;
Fizjo Factory – AC Hilda 3:1
Bystrzowski, Markosyan, Ogórek – Zając;
Autor Team – Silesia Antmar 0:1
Kozak;
Klimzowiec – Dam Pack Kalimex 5:1
Stanikowski 2, Błaszczyk, Karwiński, Pleszak – Szczypior;
Bryka – Mateco 3:6
Cuber, Grudzień, Walczak – Majchrzak 2, K. Skorupa 2, Świderski 2;
Zotex Thunder – Victoria Klimzowiec 1:8
Kaczmarczyk – Mateusz Winciersz 3, Kłosek 2, Michał Winciersz 2, Marcin Winciersz.

Tabela: Irex Gaz 19 pkt. (7 meczów), Fizjo Factory 18 (6), Klimzowiec 15 (7), Silesia Antmar 14 (7), Bryka 13 (7), Mateco 12 (7), ZPM Kuś 10 (7), Victoria Klimzowiec 7 (7), AC Hilda 4 (7), Autor Team 3 (6), Dam Pack Kalimex 1 (7), Zotex Thunder 0 (5).


II LIGA: To była kolejka pełna zaskakujących wyników! Już w pierwszym meczu doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Tajfun, który do tej pory mógł się pochwalić najlepszą defensywą (tylko 6 straconych goli w 5 meczach), został rozbity przez Tele-Nat&Milon. Piłka lądowała w jego siatce osiem razy – bez żadnej odpowiedzi.

Następnie lider rozgrywek WSD, który do tej pory był niepokonany, uległ Stoksonowi 2:6. W ekipie zwycięzców kapitalny debiut zaliczył Jakub Dobias, autor czterech trafień. Wreszcie niespodzianka numer trzy – walcząca o awans Contra nie zdołała pokonać ostatniej w tabeli Siekiery Piły. Mecz zakończył się remisem 4:4. W ten sposób Siekiera Piła wywalczyła pierwszy punkt w sezonie.

7. kolejka
Tele-Nat&Milon – Tajfun 8:0

Mielnicki 2, Sobczak 2, Chlebisz, Lein, Szczyrba, K. Witkowski;
Orange – Koreja.pl 4:3
Malordy 2, Lenert, Rybacki – Olszewski 2, Mazurek;
Stokson – WSD 6:2
Dobias 4, Pasikowski, Łukasik – Kapuściński, Skiba;
Contra – Siekiera Piła 4:4
Leoniak 2, Swatek 2 – Cybułka 2, Liksza, Żora.

Tabela: WSD 13 pkt. (6 meczów), Contra 11 (6), Orange 10 (6), Tele-Nat&Milon 9 (6), Stokson 9 (5), Tajfun 6 (6), Koreja.pl 5 (6), Siekiera Piła 1 (5).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa