Jak zostać gwiazdą Internetu? Nowe warsztaty w ChCK

Jak zostać gwiazdą Internetu? Nowe warsztaty w ChCK

Zostań Youtuberem to nowe warsztaty online przygotowane przez Chorzowskie Centrum Kultury. W wydarzeniu będzie można wziąć darmowy udział poprzez kanały w mediach społecznościowych ChCK. Pierwsze spotkania odbędą się jeszcze w grudniu.

– Interesujesz się Youtube i chciałabyś/chciałbyś założyć swój kanał, ale nie wiesz od czego zacząć? Te warsztaty są dla Ciebie – przekonuje Chorzowskie Centrum Kultury.

Warsztaty w luźnej formie skupią się na pracy nad samym sobą, nad kreowaniem własnego przekazu, zgłębianiem swoich pasji i dzieleniem się nimi ze światem. Podczas warsztatów, osoby które wezmą w nich udział, dowiedzą się m.in.: jak krok po kroku założyć, prowadzić i rozwijać swój kanał, jak tworzyć wartościowe treści i dlaczego dźwięk jest ważniejszy niż obraz.

– Pokażemy Ci także jak przy niewielkich nakładach kręcić ciekawe i angażujące filmy, jak je montować a także jaką wybrać muzykę do filmów (płatna/darmowa) – zapowiada ChCK.


Spotkania przeprowadzą specjaliści w dziedzinie nowych mediów, którzy pomogą wypracować umiejętności oraz zdobyć sporą dawkę wiedzy. Wśród prowadzących będą m.in.: Paweł Kłoda i Michał Cioch z Social Media Start, Aleksander Kozłowski z Przedmarańcza oraz aktor Kamil Baron. Gościem specjalnym warsztatów będzie Wojtek Kaczmarczyk znany Youtuber z kanału „Do roboty” (w Abstra) – onkaczmarczyk.pl – Wojtek Kaczmarczyk.

Projekt realizowany będzie w ramach 7. Edycji Budżetu Obywatelskiego 2020 Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa