Reklama:


Warto dzielić się dobrem! Piłkarki Ruchu pomogły rodzinnemu domowi dziecka

Warto dzielić się dobrem! Piłkarki Ruchu pomogły rodzinnemu domowi dziecka
Piłkarki KPR Ruch (od lewej: Marcelina Polańska, Natalia Stokowiec, Aleksandra Sójka, Michalina Gryczewska, Patrycja Chojnacka, u góry Anna Waloń) przygotowały prezenty dla dzieci z rodzinnego domu dziecka w Siemianowicach Śl.Fot. KPR Ruch Chorzów

„Niebieskie” założyły czapki św. Mikołaja i przygotowały paczki dla dzieci z rodzinnego domu dziecka w Siemianowicach Śląskich. – Pamiętajmy, że dobro wraca – podkreśla kapitan zespołu Katarzyna Wilczek.

Pomoc dzieciom z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych – to cel akcji organizowanej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wśród swoich pracowników. Dołączyły do niej także kluby PGNiG Superligi Kobiet.

Gdy piłkarki KPR Ruch Chorzów dowiedziały się o tym projekcie, od razu przystąpiły do działania.

– Wybrałyśmy rodzinny dom dziecka w Siemianowicach Śląskich. Skontaktowałam się z panią, która go prowadzi, ma pod opieką sześcioro dzieciaków. Na liście potrzeb wskazanych przez ten dom dziecka były kosmetyki i chemia gospodarcza. Zakupiliśmy m.in. kremy, żele pod prysznic – mówi Katarzyna Wilczek.

Paczki zostaną wkrótce przekazane do rodzinnego domu dziecka prowadzonego przez p. Elżbietę Soduś. Piłkarki Ruchu apelują do wszystkich, którzy mogą sprawić radość najmłodszym i spełnić ich prośby.

– Pamiętajmy, że dobro wraca. Często nie kosztuje nas to wiele, a możemy sprawić, że dla innych zbliżające się święta będą nieco radośniejsze – dodaje Katarzyna Wilczek.

Lista rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych, które można wesprzeć – TUTAJ

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości