Reklama:


Chorzowska Strefa Aktywności UŚ wyróżniona w wojewódzkim konkursie

Chorzowska Strefa Aktywności UŚ wyróżniona w wojewódzkim konkursie

Rozstrzygnięto XXI edycję konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”. Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły 42 zgłoszenia z 30 gmin. Wśród wyróżnionych realizacji znalazła się Strefa Aktywności w Chorzowie przy ul. 75 Pułku Piechoty 1A.

Większość zgłoszonych do konkursu realizacji ma charakter usługowo-edukacyjny oraz rekreacyjno-sportowy. Są związane z wypoczynkiem, integracją społeczną oraz aktywnością rodzinną. Wśród nominowanych do nagród znajdowały się zarówno obiekty kameralne, np. podwórka – sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i inwestycje komunalne, np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie. Były wśród nich zarówno obiekty i przestrzenie przebudowane, zmodernizowane, jak i zupełnie nowe inwestycje.

O wyniku konkursu zadecydowało Jury składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanizacyjnej, któremu przewodniczył wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

W konkursie znalazł się chorzowski akcent. Wśród wyróżnionych realizacji w kategorii przestrzeń publiczna znalazła się Strefa Aktywności przy ul. 75 Pułku Piechoty 1A. Inwestorem był Uniwersytet Śląski w Katowicach, a projekt przygotowali SLAS architekci Aleksander Bednarski i Mariusz Komraus.

Szczegółowe wyniki i pełna lista nagrodzonych inwestycji znajdują się w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości