Kadra odpadła z ME, Ruch zagra w grudniu dwa mecze w Superlidze

Kadra odpadła z ME, Ruch zagra w grudniu dwa mecze w Superlidze
Piłkarki Ruchu odrobią w grudniu zaległości w PGNiG Superlidze Kobiet. Rok zakończą spotkaniem z Piotrcovią w hali MORiSFot. Marcin Bulanda

Po szybkim odpadnięciu reprezentacji Polski z mistrzostw Europy pojawiła się szansa na odrobienie zaległości w PGNiG Superlidze Kobiet. Mecze KPR Ruch Chorzów ze Startem Elbląg oraz Piotrcovią zostaną rozegrane jeszcze w tym roku.

Według terminarza ustalonego przed sezonem grudzień miał być miesiącem bez meczów PGNiG Superligi Kobiet. Zarządzono przerwę w rozgrywkach, której powodem był występ Biało-Czerwonych w mistrzostwach Europy w Danii. Tyle że reprezentacja Polski pożegnała się z turniejem już po trzech meczach – porażkach z Norwegią (22:35) i Rumunią (24:28) oraz remisie z Niemcami (21:21).

W tej sytuacji nadarzyła się okazja do odrobienia zaległości ligowych. „Niebieskie” rozegrały do tej pory tylko 7 z 9 zaplanowanych na 2020 r. spotkań. Przypomnijmy, że najpierw przełożony został mecz Ruch – Piotrcovia, który miał odbyć się 5 listopada w hali MORiS. Kilka dni wcześniej wykryto w klubie z Chorzowa przypadki zakażenia koronawirusem wśród zawodniczek.

Z kolei 19 listopada przełożony został mecz Start Elbląg – Ruch, z powodu zakażeń w ekipie z Elbląga. Spotkanie odwołano… kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem, gdy „Niebieskie” były już w podróży i zbliżały się do Torunia (szczegóły

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości