Świąteczne atrakcje w Sieci. Ruszył Jarmark online

Świąteczne atrakcje w Sieci. Ruszył Jarmark online

Choć w tym roku zabraknie tradycyjnych budek z przysmakami, ozdobami i rękodziełem, to nie znaczy, że nie poczujemy magii świąt. Miasto zostało przystrojone świątecznymi dekoracjami, a w miniony weekend wystartował wirtualny Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Platforma jest dostępna w tym miejscu. Do 24 grudnia będzie tam dostępnych wiele atrakcji różnych atrakcji, m.in.: konkursy i produkty lokalnych wystawców.

– Niestety w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie spotkamy się jak ostatnio na jarmarku na rynku. Taką decyzję, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, gości i wystawców, podjąłem z odpowiednim wyprzedzeniem. Mam jednak nadzieję, że ta wirtualna odsłona jarmarku da namiastkę jarmarkowej atmosfery i umożliwi Państwu zapoznanie się z ciekawą ofertą wystawców – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Jarmark online jest platformą, łączącą wystawców z mieszkańcami. To wirtualne, świąteczne miasteczko z ponad dwudziestoma domkami. Klikając, można zapoznać się z wystawcami, dowiedzieć się o ich działalności i zobaczyć ich wyroby – rękodzieło, gadżety, ale też produkty gastronomiczne. Klikając w „aniołka” włącza się świąteczna muzyka, a dla najmłodszych przygotowano śpiewnik wraz z kolorowankami do ściągnięcia. Są też pamiątkowe zdjęcia z zeszłorocznego jarmarku, a klikając na domek z logiem Chorzowa, będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami.

– Do 24 grudnia Urząd Miasta w Chorzowie planuje jeszcze kilka jarmarkowych atrakcji związanych z kolędami czy lodowiskiem. Warto zatem zaglądać do wirtualnej wioski bożonarodzeniowej regularnie – zapewnia Urząd Miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa