Poćcie się z nami posmykać po Chorzowie

Poćcie się z nami posmykać po Chorzowie

Już jutro najnowsze wydanie pisma Chorzowianin.pl. Wspólnie z Muzeum Hutnictwa zachęcamy do czytania. Wewnątrz numeru znajdzie się dodatek specjalny „Smykocz hutniczy”.

Adam Kowalski, dyrektor muzeum hutnictwa wyjaśnia, skąd się wzięła nazwa dodatku, który dołączony jest do najnowszego wydania pisma Chorzowianin.pl.

„Smykocz hutniczy” to inicjatywa, z którą do naszej redakcji zgłosiło się Muzeum Hutnictwa (w organizacji). Celem projektu jest odkrywanie interesujących miejsc związanych z życiem hutników. Pierwszy „Smykocz hutniczy” będzie dotyczył przestrzeni związanej z Hutą Kościuszko w centrum Chorzowa, w drugim planujemy opowiedzieć o miejscach związanych z Hutą Batory i Hajdukami.

– Nazwa projektu pochodzi od śląskiego słowa smykać się. Często wielu z nas „za bajtla” słyszało: „Kaj się zaś smykosz?”, gdy ktoś pytał o to, dokąd wychodzi. Smykocz to nowe słowo wymyślone na potrzeby tego projektu. To smykanie jest wypełnianiem czasu. To także zachęta, byśmy wolny czas przeznaczyli na taki niezobowiązujący spacer po Chorzowie – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa.

Gdzie znaleźć Smykocza?

Już w piątek 11 grudnia i sobotę 12 grudnia „Smykocz Hutniczy” jako dodatek do pisma Chorzowianin.pl będzie rozdawany przez naszych kolporterów w okolicach Rynku. Trafi też do skrzynek pocztowych.

Zapraszamy do wspólnego posmykania się.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości