Reklama:


Tereny wokół kręgów tanecznych w Parku Śląskim zrewitalizowane

Tereny wokół kręgów tanecznych w Parku Śląskim zrewitalizowane
Wymiana nawierzchni alejek przy kręgach tanecznych to kolejna zakończona w ostatnich miesiącach parkowa inwestycja.Fot.: Park Śląski

Zakończono prace związane z remontem alejek parkowych wokół dużego kręgu i dwóch małych kręgów tanecznych. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z terminem, a osoby spacerujące w tym rejonie parku, będą chodzić po nowej nawierzchni. Na kręgi mają też wrócić wydarzenia kulturalne.

Prace, które zaczęły się w wakacje niedawno miały swój finał. Wykonawca wymienił starą zużytą nawierzchnię alejek na nową asfaltową. Wkopano solidne krawężniki, a do małych kręgów poprowadzono ścieżki z kostki brukowej.

– Zdecydowaliśmy się na odnowienie asfaltowej nawierzchni. Zrobiliśmy to m.in. z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, rodzicach z małymi dziećmi, którzy spacerują z wózkami. Teraz bez przeszkód można tutaj jeździć na rowerkach, czy hulajnogach – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Przy okazji prac wzmocniono podbudowę drogi pod duży krąg taneczny, który do końca przyszłego roku odzyska swój dawny blask. Starsi goście Parku Śląskiego pamiętają potańcówki i koncerty na żywo, jakie miały miejsce na kręgach. Potencjał miejsca wykorzystany zostanie na nowo, a wzmocniona podbudowa drogi umożliwi organizację imprez bez zbędnych niespodzianek.

Alejki przy kręgach niebawem zyskają nowe lampy oświetleniowe, kosze na śmieci i meble parkowe. Uzupełnione zostaną przy okazji następnych inwestycji. Realizację: „Remont alejek parkowych wokół dużego kręgu i dwóch małych kręgów tanecznych w Parku Śląskim”, wykonano w ramach zadania: „Kompleksowa modernizacja ciągów komunikacyjnych w Parku Śląskim”, które wpisuje się do unijnego programu JESSICA. Inwestycja kosztowała blisko 1,3 mln zł brutto.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa