Reklama:


Kierunek Elbląg – druga próba. Ruch powalczy ze Startem o pierwszą wygraną

Kierunek Elbląg – druga próba. Ruch powalczy ze Startem o pierwszą wygraną
W pierwszym meczu ze Startem Elbląg w tym sezonie piłkarki Ruchu były gorsze o jedną bramkę (24:25). W sobotę postarają się zrewanżować rywalkom na wyjeździeFot. Marcin Bulanda

W sobotę o godz. 18.00 piłkarki KPR Ruch Chorzów rozegrają zaległy mecz w Elblągu ze Startem. O tej samej porze walkę o punkty w Statscore Futsal Ekstraklasie rozpocznie w Brzegu Clearex Chorzów.

W grudniu rozegrane zostaną zaległe spotkania w PGNiG Superlidze Kobiet. KPR Ruch wyjdzie w tym roku na parkiet jeszcze dwukrotnie – po raz pierwszy w sobotę (12.12.) w Elblągu.

W tym mieście chorzowianki miały zagrać 19 listopada. Mecz został jednak odwołany w dość niecodziennych okolicznościach, gdy „Niebieskie” były już w okolicach Torunia. Superliga podjęła taką decyzję po informacji o wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z zawodniczek Startu.

Czytaj także: Zawrócone w Toruniu. Superliga odwołała mecz „Niebieskich”!

– Wiadomo, że jeszcze jesteśmy trochę podsyceni tym nieudanym wyjazdem, kiedy zostaliśmy zawróceni, ale w tym momencie to kwestia drugorzędna. Przygotowywałem zawodniczki mentalnie na to, że ten mecz w tym roku się odbędzie (w terminarzu Superligi początkowo nie było spotkań zaplanowanych na grudzień – przyp. red.). Trenowaliśmy w ostatnich tygodniach na pełnych obrotach, w 16-osobowym składzie. Jedziemy do Elbląga, by wygrać – mówi nam trener „Niebieskich” Marcin Księżyk.

Dla Ruchu, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze żadnego punktu, mecz w Elblągu ma ogromne znaczenie. Do zajmującego szóste miejsce Startu chorzowianki tracą 7 „oczek”. Pierwsza wygrana mogłaby być punktem zwrotnym w walce o utrzymanie.

– Ostatnie mecze – w Jarosławiu i z Kobierzycami u siebie – pokazały, że coś w naszej drużynie drgnęło, ruszyło do przodu. Mecze były zdecydowanie lepsze, chociaż wyniki niestety jeszcze nie na naszą korzyść – dodaje trener Ruchu.

Mecz Start – Ruch rozpocznie się o godz. 18.00. O tej samej porze zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu 16. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy w Brzegu. Beniaminek Fit-Morning Gredar Team Brzeg podejmie Clearex Chorzów.

Podopieczni Mirosława Miozgi wygrali ostatnie dwa spotkania, błysnęli zwłaszcza w meczu u siebie z Red Devils Chojnice (8:3). Trzy punkty w Brzegu (Gredar zajmuje 15. miejsce) wydają się obowiązkiem, jeśli chorzowianie chcą jeszcze myśleć o ataku na podium w rundzie rewanżowej.

W tej kolejce Clearex może zmniejszyć stratę do trzeciego zespołu w tabeli. Obecnie Constract Lubawa i Piast Gliwice wyprzedzają go o 10 pkt., ale w sobotę dojdzie do ich bezpośredniego starcia w Lubawie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości