Wesprzyj Anioły w pomaganiu

Wesprzyj Anioły w pomaganiu

Trzy miasta, osiem nieodpłatnych świetlic, trzy placówki podwórkowe, gdzie pedagodzy codziennie wychodzą na ulicę do ponad 700 dzieci w wieku od 2,5 do 18 lat, a do tego 100 rodzin pod opieką Centrum Wspierania Rodzin. To skala pomocy, jaką niesie Dom Aniołów Stróżów, który teraz sam potrzebuje wsparcia.

– Sensem i celem istnienia Aniołów od samego początku jest regularne niesienie pomocy i okazywanie wsparcia. Nasza stała obecność daje naszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu są oni gotowi zaufać i otworzyć się na zmianę. Jesteśmy obok, niezależnie od tego, skąd pochodzą i gdzie się urodzili. Bo każde dziecko zasługuje na szansę na szczęśliwe dzieciństwo i równy start w dorosłe życie – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Od ponad 26 lat niezmiennie, bez przerwy i zawahania – nawet teraz w czasach pandemii – niesie pomoc potrzebującym dzieciom i rodzinom z biednych dzielnic. Żeby swoje działania mógł realizować skutecznie, potrzebne jest zaangażowania i pomocy wielu ludzi. Na ten właśnie cel – prowadzenie wszystkich 3 Domów w 3 miastach Śląska i Zagłębia w kolejnym roku – pod koniec listopada ruszyła internetowa świąteczna akcja pomocy. Akcji przyświeca hasło „Moc Aniołów ma swoje granice”, bo nawet Anioły – te ziemskie – niewiele wskórają, gdy brakuje środków na codzienną działalność. Inicjatywę może wspomóc każdy. Wystarczy wejść na stronę Stowarzyszenia.

– Ten rok jest dla nas trudny. Większość z regularnie odbywających się i zaplanowanych działań, podczas których mieliśmy zbierać fundusze musieliśmy odwołać. Mimo tego, że otrzymujemy wsparcie ze strony samorządów oraz biznesu to środków na przyszły rok i tak nie wystarczy. Nie chcemy ograniczać pomocy i naszych działań dla dzieci. Wyzwań mamy sporo. To przede wszystkim zapewnienie środków na prowadzenie w przyszłym roku wszystkich naszych Domów – w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu – tłumaczy Monika Bajka.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa