Pracowita zima. Plan przygotowań Ruchu do rundy rewanżowej

Pracowita zima. Plan przygotowań Ruchu do rundy rewanżowej

Zgrupowanie na Podhalu i dziewięć gier kontrolnych czeka drużynę Ruchu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Poznaliśmy szczegóły zimowego okresu przygotowawczego „Niebieskich”.

Po piątkowym treningu – blisko dwa tygodnie po ostatnim ligowym spotkaniu w 2020 r. – piłkarze Ruchu udali się na świąteczno-noworoczne urlopy. „Niebiescy” wrócą do zajęć w drugim tygodniu nowego roku. Pierwszy wspólny trening zaplanowano na 7 stycznia. Przez ponad pięć pierwszych tygodni podopieczni trenera Łukasza Berety będą pracować w Chorzowie. Zaplanowano zajęcia w hali, siłowni oraz na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Na tym etapie przygotowań zespół rozegra sześć meczów kontrolnych. Na liście sparingpartnerów znalazło się m.in. dwóch pierwszoligowców – Zagłębie Sosnowiec i GKS Tychy.

Następnie drużyna wyjedzie na sześciodniowe zgrupowanie do Nowego Targu, gdzie zmierzy się z miejscowym Podhalem i drugoligową Garbarnią Kraków. Po powrocie – przez dwa ostatnie tygodnie przygotowań – „Niebiescy” znów będą pracować na własnych obiektach. W ostatnim teście przed ligą Ruch zmierzy się z Rozwojem Katowice, choć w tym terminie możliwe jest również rozegranie zaległego finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice z Pogonią Imielin. Pierwszy mecz o punkty w 2021 r. podopieczni trenera Berety rozegrają w pierwszy weekend marca, gdy na Cichą przyjedzie Polonia-Stal Świdnica.

Plan przygotowań Ruchu do rundy wiosennej:

7 stycznia – 14 lutego – treningi na własnych obiektach

23 stycznia – sparing ze Śląskiem II Wrocław
29 stycznia – sparing z Ruchem Zdzieszowice
30 stycznia – sparing z GKS Tychy
3 lutego – sparing z Zagłębiem Sosnowiec
6 lutego – sparing z MKS Myszków
13 lutego – sparing z Wartą Zawiercie
15-20 lutego – zgrupowanie w Nowym Targu

17 lutego – sparing z Podhalem Nowy Targ
20 lutego – sparing z Garbarnią Kraków
22 lutego – 5 marca – treningi na własnych obiektach

27 lutego – sparing z Rozwojem Katowice
6 marca – mecz 20. kolejki III ligi: Ruch – Polonia-Stal Świdnica

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa