Piłkarka Ruchu z tytułem zawodniczki tygodnia w Superlidze

Piłkarka Ruchu z tytułem zawodniczki tygodnia w Superlidze
W meczu w Elblągu Marcelina Polańska zdobyła sześć bramek dla KPR Ruch ChorzówFot. Marcin Gadomski/EKS Start/PGNiG Superliga Kobiet

Po pierwszym zwycięstwie w sezonie aż dwie szczypiornistki KPR Ruch Chorzów zostały nominowane w plebiscycie na zawodniczkę tygodnia. Zwyciężyła Marcelina Polańska.

Aż 322 dni musieli czekać kibice KPR Ruch Chorzów na zwycięstwo w PGNiG Superlidze Kobiet. Drużyna prowadzona przez Marcina Księżyka pokonała w sobotę na wyjeździe Start Elbląg 27:26.

Po tej wygranej aż dwie piłkarki „Niebieskich” – Agnieszka Piotrkowska i Marcelina Polańska – znalazły się w trójce nominowanych do tytułu „Zawodniczka tygodnia”. Stawkę uzupełniała Gabriela Urbaniak z Młynów Stoisław Koszalin.

W plebiscycie organizowanym przez PGNiG Superligę Kobiet liczyły się głosy oddawane przez internautów (na Facebooku, za pomocą tzw. reakcji). Najwięcej głosów zebrała Marcelina Polańska, która została wyróżniona jako pierwsza zawodniczka Ruchu w tym sezonie.

21-letnia rozgrywająca Ruchu zdobyła w meczu w Elblągu 6 bramek na 8 oddanych rzutów.

W tym roku piłkarki KPR Ruch Chorzów raz jeszcze powalczą o punkty w Superlidze. We wtorek, 22 grudnia, zmierzą się u siebie z Piotrcovią (godz. 18.00), w meczu zaległym z 7. serii.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa