Betlejemskie Światło Pokoju już w Chorzowie

Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju rozchodzi się po całej Europie. W poniedziałek dotarło do Chorzowa. Dziś harcerze Hufca ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa dostarczyli je do naszej redakcji, a w czwartek ogień z Ziemi Świętej na sesji Rady Miasta przekazany zostanie do ratusza.

Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku w austriackim Linz. Ogień rozpoczyna swoją drogę z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, skąd transportowany jest do Wiednia gdzie podczas uroczystości ekumenicznej przekazywany jest mieszkańcom miasta, a także organizacjom harcerskim z całej Europy.

Reprezentacja Hufca ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa odebrała Betlejemskie Światło Pokoju podczas poniedziałkowej uroczystości w Bazylice w Piekarach Śląskich. Płomień z Ziemi Świętej rozpoczął wędrówkę po Chorzowie, a dziś zostań dostarczony również do naszej redakcji. Ogień trafi także do okolicznych parafii, a w czwartek podczas sesji Rady Miasta zostanie przekazany przez Komendanta Hufca ZHP Chorzów phm. Wojciecha Czaputę na ręce prezydenta – Andrzeja Kotali oraz przewodniczącego Rady Miasta – Waldemara Kołodzieja.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa