Najładniejsze bramki roku w futsalu. Piłkarze Cleareksu w Top 10

Najładniejsze bramki roku w futsalu. Piłkarze Cleareksu w Top 10
Jedna z bramek Macieja Mizgajskiego znalazła się w Top 10 najładniejszych trafień w 2020 r. w polskim futsaluFot. Adrian Ślązok

Wolej Macieja Mizgajskiego i kapitalna akcja Sebastiana Leszczaka – te dwie bramki zawodników Cleareksu znalazły się w Top 10 goli w polskim futsalu w 2020 r.

Film z najładniejszymi bramkami 2020 r. w halowej odmianie piłki nożnej opublikował oficjalny kanał Polskiego Związku Piłki Nożnej (Łączy nas piłka TV).

Wśród 10 najładniejszych trafień kończącego się roku znalazły się dwa gole piłkarzy Cleareksu Chorzów. Pierwszy z nich to wolej Macieja Mizgajskiego z grudniowego meczu Futsal Ekstraklasy z Red Devils Chojnice (8:3). Była to pierwsza z trzech bramek „Mizgaja” w tamtym spotkaniu.

Drugie „golazo” w wykonaniu futsalowca Cleareksu to majstersztyk Sebastiana Leszczaka – z sierpniowego, rewanżowego meczu finałowego o Puchar Polski, w Lubawie z Constractem. Snajper chorzowskiej drużyny zainicjował kontrę efektownym podaniem piętą do Przemysława Dewuckiego. Następnie dostał od niego idealne podanie i skierował piłkę do siatki. Po tym golu Clearex remisował w Lubawie 3:3 i był o krok od zdobycia trofeum (ostatecznie jednak przegrał 3:5 i puchar wywalczył Constract).

Wśród propozycji PZPN są także m.in. bramki byłych graczy Cleareksu Roberta Gładczaka i Pawła Budniaka oraz efektowne akcje Brazylijczyków Alexa Viany i Matheusa z Rekordu Bielsko-Biała i Rodrigo Dasaieva z Piasta Gliwice.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa