Nowe zasady zwiedzania ZOO

Nowe zasady zwiedzania ZOO

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie w związku z tzw. „kwarantanną narodową” w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadza nowe zasady dla zwiedzających.

– Bezpieczeństwo wszystkich gości zoo jest dla nas wyjątkowo ważne, podobnie jak zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych, tymczasowych zasad zwiedzania zoo, które będą obowiązywały w okresie tzw. „kwarantanny narodowej” – tłumaczy Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie.

Limit osób zwiedzających zoo w danym czasie ograniczony zostaje do 900 osób. Liczba osób wchodząca na teren ogrodu zliczana będzie przy wejściu przez pracowników zoo. Po osiągnięciu limitu zwiedzających, sprzedaż biletów w kasie zoo zostanie wstrzymana do czasu opuszczenia terenu zoo przez część zwiedzających.

Podczas zwiedzania zoo należy zasłaniać usta i nos maseczką lub przyłbicą, pamiętać o dezynfekcji rąk oraz o zachowywaniu odległości min. 2 od innych zwiedzających. Należy również unikać dotykania poręczy i barierek.

Bilet wstępu do zoo zakupić będzie można w głównej kasie zoo oraz na stronie internetowej. Kasa i brama boczna od ul. Złotej pozostaną wyłączone.

Ze względu na konieczność częstszej dezynfekcji, zostanie wyłączona z użytku część toalet. Czynne pozostaną toalety przy wybiegu niedźwiedzi, przy bramie bocznej oraz przy budynku ptaków. W tym czasie wyłączone z użytku pozostają nadal figury zwierząt, plac zbaw oraz altany wypoczynkowe. Pawilony pozostaną dostępne dla zwiedzających, z zachowaniem ograniczenia liczby osób przebywających w ich wnętrzu.

– Prosimy również o ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ogrodu, przede wszystkim z opiekunami zwierząt. Wszelkie zauważone nieprawidłowości należy zgłaszać przy bramie głównej lub pracownikowi ochrony – apeluje chorzowskie ZOO.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa