Reklama:


Prace budowlane w Muzeum Hutnictwa zakończone. Sporo zdjęć

Muzeum Hutnictwa w Chorzowiefot.: Paweł Mikołajczyk

Muzeum Hutnictwa gotowe. Obecnie trwają odbiory techniczne. Już w przyszłym roku będzie można wyruszyć w hutniczą podróż w czasie.

O zakończonych pracach budowlanych w Muzeum Hutnictwa opowiada poniższy materiał wideo.

– Zakończony został etap budowlany tej sporej inwestycji. Teraz ogłosiliśmy dwa przetargi na stworzenie wystawy stałej oraz wyposażenia Muzeum Hutnictwa. Niewątpliwie będzie to bardzo duża atrakcja turystyczna, która będzie przyciągać ludzi z całego kraju. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca, staramy się również o środki, które pozwolą na przebudowę skrzyżowania ulic Metalowców i Katowickiej oraz całego otoczenia – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Wszystkie maszyny, które będą elementem wystawy stałej są już na swoich miejscach. Część z nich będzie uruchomiona.

– Powstała już przestrzeń parkowa, która zazieleni się wiosną. Na początku roku rozpoczną się prace nad wystawą stałą i wyposażeniem budynku. Będziemy stopniowo wprowadzać pracowników do obiektu. Cały czas prowadzimy ożywioną działalność związaną z popularyzacją dziedzictwa – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa (w organizacji).

Inwestycja otrzymała potężne wsparcie z Unii Europejskiej. Jest realizowana wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Na projekt „Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego dziedzictwa Górnego Śląska” udało się pozyskać ponad 58 mln zł. 17 mln zł trafiło do Chorzowa. To największa dotacja na cele kulturalne w historii naszego miasta. Na dokończenie prac związanych z uruchomieniem muzeum z budżetu miasta trafi ok. 1,5 mln zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości