Trwają szczepienia na COVID-19 w Zespole Szpitali Miejskich

Ruszyły szczepienia wśród grupy „0” – pracowników sektora medycznego. W pierwszej kolejności szczepionkę przyjmowały osoby pracujące w ZSM, a teraz dołączyli pracownicy innych placówek medycznych. Zapisy na szczepienia dla osób nie związanych ze służbą zdrowia ruszą 15 stycznia.

Do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie na początek trafiło 700 dawek szczepionki wyprodukowanej przez firmy Pfizer i BioNTech. Proces rozpoczął się w poniedziałek 4 stycznia – tego dnia zostało zaszczepionych ponad 200 osób. Do czwartku ma zostać wykorzystana cała pierwsza pula, a szczepienia mają być kontynuowane od początku przyszłego tygodnia.

Możliwość zaszczepienia wywołała duże zainteresowanie wśród osób zakwalifikowanych do grupy „0”. Od godziny 13:00, o której otworzono dziś punkt szczepień w Pawilonie nr 5, ustawiła się długa kolejka osób zapisanych na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki. Mimo sporej frekwencji proces przebiega sprawnie i bez zakłóceń.

– Od razu kiedy była informacja o szczepieniu się zgłosiłem. Dzisiaj szybko, pół godziny i wszystko załatwione – mówi Michał Chadryś, ratownik medyczny Izby Przyjęć ZSM.

Szczegóły dotyczące dalszych etapów szczepienia dla pozostałych grup dostępne są w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa