Reklama:


Środek kwarantanny, a na siłowni 20 osób. Trwa postępowanie wyjaśniające

W związku ze znacznymi ograniczeniami w funkcjonowaniu basenów, siłowni, klubów fitness, hoteli i placówek handlowych, lokalne Komendy Policji sprawdzają czy wszyscy stosują się do nowych obostrzeń. Jak pokazały kontrole, część osób próbuje obchodzić obowiązujące przepisy.

Mundurowi z chorzowskiego garnizonu w ciągu ostatnich dni minionego roku przeprowadzili wiele kontroli obiektów, które powinny pozostać zamknięte w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

– Podczas sprawdzania obiektów handlowych i klubów fitness na terenie miasta okazało się, że jedna z siłowni pozostała otwarta mimo zakazu. W trakcie czynności przeprowadzonych wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wewnątrz znajdowało się około 20 osób. W związku z tą interwencją obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych, grzywna w drodze postepowania sądowego do 5 000 złotych lub kara administracyjna, nałożona przez inspekcję sanitarną nawet do 30 000 złotych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości