Reklama:


Clearex pozyskał supersnajpera! Daniel Krawczyk zagra w Chorzowie

Clearex pozyskał supersnajpera! Daniel Krawczyk zagra w Chorzowie
Wielokrotnie Daniel Krawczyk (na pierwszym planie, za nim Szymon Łuszczek) dawał się Cleareksowi we znaki. Teraz zagra w zespole z ChorzowaFot. Marcin Bulanda

Jest najlepszym strzelcem w historii Futsal Ekstraklasy. Zdobył aż 324 bramki. Daniel Krawczyk, ostatnio zawodnik Gatty Active Zduńska Wola, zagra w Cleareksie Chorzów.

Jego bilans robi ogromne wrażenie. 75 bramek w Grembachu i Borucie Zgierz, 58 goli w Hurtapie Łęczyca, 9 bramek w Marwicie Toruń, a następnie 182 trafienia w barwach Gatty Active Zduńska Wola – łącznie aż 324 gole w najwyższej klasie rozgrywek w futsalu.

Daniel Krawczyk od lat jest postrachem bramkarzy Futsal Ekstraklasy, zaś od października 2020 r. najlepszym strzelcem w historii tej dyscypliny (poprzednio rekord dzierżył Błażej Korczyński, który zdobył 314 bramek). Teraz licznik Krawczyka będzie bić w Cleareksie Chorzów!

Pięciokrotny mistrz Polski pozyskał 38-letniego supersnajpera po tym, jak z Futsal Ekstraklasy wycofała się Gatta Zduńska Wola. Obie strony umówiły się na współpracę do zakończenia sezonu 2020/21.

Co ciekawe, Clearex już przed laty chciał pozyskać popularnego „Krawca”. Ten jednak pozostawał wierny zespołowi ze Zduńskiej Woli, w którym występował od 2012 r.

– Już po raz trzeci staraliśmy się o Daniela. Wcześniej prowadziliśmy rozmowy, ale za każdym razem wybierał dalszą grę dla Gatty. Można powiedzieć: „Do trzech razy sztuka” – uśmiecha się Andrzej Leszczyński, prezes Cleareksu Chorzów.

Po pierwszej rundzie Futsal Ekstraklasy Clearex zajmuje czwarte miejsce, z siedmiopunktową stratą do trzeciego Piasta Gliwice. Chorzowianie zamierzają przypuścić atak na podium, a renomowany snajper ma im w tym pomóc.

– Daniel Krawczyk to znacząca postać w polskim futsalu. Liczymy na jego bramki, po to go ściągamy. Mamy wprawdzie piwotów, którzy się sprawdzili w pierwszej rundzie – Przemysława Dewuckiego i Sebastiana Brockego – ale dobrych zawodników nigdy za wiele. Przyjście Daniela zadziała pozytywnie na zespół, będzie większa rywalizacja – dodaje prezes chorzowskiego klubu.

Jak już informowaliśmy, sobotni mecz Cleareksu Chorzów z Gattą Active Zduńska Wola został odwołany – po wycofaniu rywala z Ekstraklasy. Podopieczni Mirosława Miozgi zagrają za to sparing z pierwszoligowym Widzewem Łódź.

Dla Daniela Krawczyka będzie to debiut w barwach chorzowskiego klubu. Po raz pierwszy w Ekstraklasie zagra w Cleareksie 17 stycznia – w wyjazdowym meczu z AZS UW Wilanów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa