Reklama:


Radio Klang rozpoczyna nadawanie

Radio Klang rozpoczyna nadawanie

Chorzowskie Centrum Kultury we współpracy z Weroniką Stencel i Pauliną Pikiewicz zainicjowało nowy projekt. W mieszczącym się w ChCK studio lektorskim Fajka w najbliższą sobotę działalność rozpocznie internetowe Radio Klang.

– Będzie to miejsce spotkań młodych, niezależnych twórców, pasjonatów słowa i dźwięku – zapowiada Chorzowskie Centrum Kultury.

Radio Klang rozpocznie nadawanie w sobotę 9 stycznia o godzinie 18:00. Na początek twórczynie radia zaplanowały transmisję koncertów paszka & Aether CTRL. Wydarzenie poprowadzą założycielki Radia Klang – Paulina Pikiewicz i Weronika Stencel wraz z Tomaszem Ignalskim, dyrektorem Chorzowskiego Centrum Kultury.

paszka – czyli Szymon Sapalski, twórca jingla Radia Klang. Współtwórca grupy MUKA. Jako paszka wydał w 2020 roku album „Gluon”, a o swojej twórczości opowiadał w programie „Antyfonie” realizowanym dla TVP Kultura. Jest kojarzony z cyberbiologią i komputerową fauną.

Aether CTRL – czyli Piotrek Jeziorko, twórca jingli dla Radia Klang. Związany jest z muzyczną alternatywą, obecnie gra w zespole Fonogon. Debiutował na scenie w 2015 r. w Dąbrowie Górniczej, w nieistniejącej już Komitywie. W 2019 roku wydał EP-kę – “one rainy evening (and cloudy morning)”.

Tuż przed Nowym Rokiem poznaliśmy listę osób, które będą współtworzyły ramówkę Radia Klang. Zapowiedzi poszczególnych audycji oraz opisy współpracujących twórców i twórczyń dostępne są na facebookowym profilu Radio Klang.

Ludzi Radia Klang przybywa! Dziękujemy za WSZYSTKIE nadesłane zgłoszenia w ramach naboru. Przedstawiamy Wam przyjętych…

Opublikowany przez Radio Klang Poniedziałek, 28 grudnia 2020

– Radio Klang będzie przestrzenią oddechu, refleksji i miejscem bezpiecznym dla swobodnej wypowiedzi – zapowiada Radio Klang.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości